Новини

Команда ГО "БАРР" на Велофорумі-2018

опубліковано 9 жовт. 2018 р., 00:48 Yuliia Kozak   [ оновлено 9 жовт. 2018 р., 00:50 ]

Команда ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” взяла участь у ювілейному 10-му Велофорумі 2018, який відбувся 5-7 жовтня у місті Івано-Франківськ.  Велофорум - це міжгалузева конференція на перетині транспортної політики, сталого місцевого розвитку та громадянського суспільства, яка щороку збирає активістів громадського сектору, представників органів місцевої влади, спеціалістів з містопланування і транспортної інфраструктури.

Спікери з різних міст України та Європи поділились своїм досвідом розвитку велоінфраструктури, представили результати реалізованих проектів та надали низку корисних порад щодо проведення велосипедних досліджень, покращення комунікації з місцевими органами влади, розробки адвокаційних кампаній. Однією з доповідачів стала Жанна Олійник - керівник проектів та програм ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”, яка розповіла про конкурс відеоблогів серед школярів міста Чернівці, як інструмент залучення до Велоруху.

Дякуємо організаторам за високий рівень проведення заходу, а всім спікерам та учасникам за велику кількість корисної інформації та нові знайомства! До зустрічі наступного року у Вінниці на Велофорумі - 2019!

Фото: https://www.flickr.com/photos

Загальні підсумки Європейського Тижня Мобільності 2018: яким він був і хто взяв участь?

опубліковано 8 жовт. 2018 р., 10:28 Yuliia Kozak   [ оновлено 8 жовт. 2018 р., 23:47 ]

16-22 вересня 2018 року відбулась загальноєвропейська ініціатива з популяризації сталих видів транспорту - Європейський тиждень мобільності (ЄТМ). Основною метою проведення ЄТМ у містах та селищах України та світу є підвищення рівня обізнаності мешканців про сталий розвиток та заохочення населення надавати перевагу використанню сталих видів транспорту, зокрема велосипеду.
Європейський Тиждень Мобільності 2018 у Чернівцях був організований ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” в рамках проекту «Через сталий транспорт до чистого довкілля» згідно програми територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова -Україна». Партнерами заходів стали: ГО “Лабораторія культурних досліджень”, мережа закладів швидкого харчування “Ozzy Fast Food”, мережа магазинів одягу “Papaya”, екскурсовод Пан Ярко, “Пласт Чернівці” та Клуб активного відпочинку Track&Сamp.

Вперше Чернівці долучились до проведення цієї акції ще в 2011. Щороку кількість заходів та залучених до них містян зростає. Цьогоріч чернівчани та гості міста мали змогу приєднатись до наступних подій в рамках Європейського Тижня Мобільності:

 • Велопарад дівчат “Леді на велосипеді”;
 • Велоекскурсія містом Чернівці;
 • Акція “Велосипедом на роботу”
 • Кінопоказ “Bike Movie Night”;
 • День Паркування (Park(ing) Day);
 • Транскордонний велопробіг Чернівці-Єдинці;
 • Дивогонка для наймолодших;
 • Нічний Велосипедний квест.
Окрім Чернівців, підписали хартію приєднання до Європейського Тижня Мобільності 2018 та провели низку заходів в його рамках наступні населені пункти: Вижниця, Сокиряни, Новоселиця, с. Бабин, с. Мамаївці, с. Лужани, с.Довжок (Чернівецька обл.), Могилів-Подільський (Вінницька обл.), Рені (Одеська обл.)

До прикладу, в селі Мамаївці, серед іншого, було проведено лекторій на тему "Вплив автотранспорту на навколишнє середовище", в селі Бабин- акція “День без автомобіля”, а в Могилеві-Подільському- велоподорож "Велосипедом до Лади Терношорської". У більшості населених пунктів також відбулись окремі заходи для дітей, зокрема фото-виставки, конкурси малюнків, та навчальні уроки про безпеку велосипедистів. У місті Рені було проінспектувано стоянку для автомобілів та пішохідний перехід, облаштовані пандуси для людей з обмеженими можливостями, дитячих колясок, велосипедистів 

Частина організаторів заходів у згаданих вище містах та селищах були учасниками табору Мобільності (Mobility Camp), який проходив з 16-20 липня 2018 року в Чернівецькій області та був організований ГО "Буковинська агенція регіонального розвитку" з метою підготовки до проведення Європейського тижня мобільності.

Фото із заходів ЄТМ 2018 у Чернівцях та регіонах: www.flickr.com/photos
Відео (всі роки проведення) : Youtube канал БАРР
Instagram: @bard_ngo
Більше інформації та останні новини на сторінках ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” в соціальних мережах:
Facebook:NGO.BARD

#mobilityweek #mobilityweekcv #bard_ngo #барр


Відбувся експертний круглий стіл «Програма транскордонного співробітництва «Україна-Молдова»: особливості підготовки та імплементації».

опубліковано 14 серп. 2018 р., 12:20 Yuliia Kozak

Чи достатньо ефективні програми транскордонного співробітництва за участю України?

14 серпня 2018 р. у м. Чернівці відбувся експертний круглий стіл «Програма транскордонного співробітництва «Україна-Молдова»: особливості підготовки та імплементації». Експерти презентували результати опитування щодо різноманітних аспектів підготовки та реалізації програми Територіального співробітництва Східного Партнерства «Україна – Молдова», обговорили шляхи підвищення ефективності програм транскордонного співробітництва за участю України.

Запропоновано пропозиції щодо підвищення ефективності та результативності реалізації Програми в регіоні:


 1. Чернівецькій ОДА спільно з профільними ГО, науковими інституціями здійснити аналіз виконання стратегії регіонального розвитку (СРР) області до 2020 р. та плану її реалізації, а також програм транскордонного співробітництва (ТКС), які діють в області, включаючи проекти, які реалізуються в рамках СРР та програм ТКС. Рекомендовано також внести відповідні зміни до СРР та плану її реалізації.

 2. Чернівецькій ОДА розпочати підготовку до розробки СРР до 2027 р., враховуючи конкуренцію та можливості співробітництва між регіонами України та країн сусідів, беручи до уваги пріоритети ЄС. У першій половині 2020 р. розробити

 3. СРР у відповідності до методики, враховуючи вищенаведені обмеження та подати на затвердження обласною радою до 2027 р.

 4. Враховувати важливість визначених пріоритетів СРР при розробці нових програм ТКС. Спільно з іншими областями та центральними органами влади виробити позицію, яка би враховувала регіональні відмінності.

 5. Адміністратору програми чітко дотримуватись вимог програми у т.ч. встановлених термінів. Бути не контролером, а порадником для організацій-виконавців.


Програму «Україна-Молдова» респонденти в цілому оцінили позитивно, серед найбільш позитивних аспектів реалізації програми називають наступні:

 • можливість залучення коштів міжнародної технічної допомоги для вирішення найактуальніших регіональних та місцевих проблем;

 • отримання досвіду участі в програмі, яка фінансується ЄС, але не включає країну-члена ЄС;

 • налагодження нових контактів та партнерства з Республікою Молдова, обмін досвідом країн-учасників;

 • активізація учасників транскордонного співробітництва;

 • посилення спроможності та ефективності роботи місцевих організацій.


Серед негативних аспектів під час підготовки та реалізації Програми є:

 • недостатнє розуміння процесу програмування або висвітлення цього процесу для цільових аудиторій;

 • тривалий термін підготовки спільної операційної програми, а також термін контрактації, що призводить до значних змін

 • умов, в яких була розпочата реалізація проектів;

 • критична оцінка роботи адміністратора програми - Німецького товариства міжнародного співробітництва, зокрема, оперативність надання допомоги;

 • тривала процедура погодження проектно-кошторисної документації, що створює ризики для успішної реалізації проектів.



Метою проведення круглого столу є обговорити результати опитування щодо різноманітних аспектів підготовки та імплементації Програм територіальної співпраці Східного Партнерства "Україна-Молдова" та "Україна-Білорусь" (http://eaptc.eu/en/program/view-moldova-ukraine.html), сформулювати пропозиції щодо підвищення їх ефективності, а також донести до європейських стейкхолдерів аргументовану позицію української сторони щодо доцільності подальшої підтримки зазначених програм з боку ЄС. За підсумками буде сформовано фінальний аналітичний документ, який планується презентувати під час міжнародної конференції у вересні та поширити серед основних стейкхолдерів.


Круглий стіл проводиться в рамках проекту «Посилення впливу громадськості на розвиток територіального співробітництва України, Білорусі та Молдови», за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Громадська синергія». Організаторами заходу є Громадська організація «Центр транскордонного співробітництва» (м. Чернігів), Громадська організація "Буковинська агенція регіонального розвитку" (м.Чернівці) та Благодійний фонд "Суспільні ресурси та ініціативи" (м.Чернівці).



Відбулась третя транскордонна нарада

опубліковано 7 серп. 2018 р., 04:58 Yuliia Kozak


В п’ятницю, 03.08.2018 в Чернівецькій міській раді відбулась третя транскордонна нарада робочих груп проекту "Через сталий транспорт до чистого довкілля". Учасниками зустрічі стали представники залучених партнерів проекту, а саме:
 • - Єдинецької міської ради, Молдова, у складі: Кожокаря Констянтина (Cojocari Constantin - мер міста Єдинці), Сорокана Віталія (Sorocan Vitalie - радник мера міста Єдинці), Вашілкової Роделії (Vasilcov Rodelia - радниця мера міста Єдинці); Сорокан Єкатерини (Sorocan Ecaterina - менеджер проекту); 
 • - Виконавчого комітету Чернівецької міської ради, Україна, у складі: Хімійчук Світлани (голова відділу громадського економічного розвитку), Лебухорської Тетяни (голова відділу комп’ютерно-технічного забезпечення), Середюка Володимира (заступник мера міста Чернівці); 
 • - Буковинської агенції регіонального розвитку (ГО “БАРР”), у складі: Ляховича Миколи (голова ГО “БАРР”), Олійник Жанни 
 • (координатор проекту), Ноголь Анни (PR- менеджер), Бунегри Марії (бухгалтер).
Метою транскордонних нарад є створення правової основи для поліпшення нав колишнього середовища шляхом зміни транспортної політики на місцевому рівні. Під час зустрічі в Чернівцях, учасники обговорили забезпечення єдиного, комплексного підходу щодо розробки та використання стратегічних документів з обов’язковим усвідомленням впливу на навколишнє середовище транскордонного регіону. Також були підведені підсумки  та результати реалізації першої частини проекту й визначений подальший план дій до завершення спільної роботи.

Дві попередні транскордонні наради відбулися в містах Чернівці та Єдинці відповідно. Ще одна, четверта зустріч запланована на проведення у місті Єдинці, Молдова, наприкінці серпня поточного року.


Проект «Через сталий транспорт до чистого довкілля» втілюється ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» спільно з Чернівецькою міською радою в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова-Україна». Метою проекту є зниження рівня забруднення атмосферного повітря, спричиненого викидами моторизованого транспорту через зміцнення транскордонної співпраці між Україною та Молдовою.

Завершився Mobility Camp!

опубліковано 23 лип. 2018 р., 05:43 Yuliia Kozak   [ оновлено 23 лип. 2018 р., 05:46 ]


З 16-20 липня 2018 року в Чернівецькій області проходив табір Mobility Camp, організований ГО "Буковинська агенція регіонального розвитку" з метою привернення уваги до важливості розвитку сталих видів транспорту та підготовки учасників до проведення Європейського тижня мобільності. 

18 громадських активістів та молодіжних лідерів різного віку та професій з України (Чернівці, Сокиряни, Новоселиця, Одеси, Рені) та Молдови (Бєльці, Єдинець, Бричани) протягом п’яти днів слухали лекції від провідних спікерів на теми, пов’язані з підготовкою до Європейського тижня мобільності та виконували відповідні практичні завдання. 


Кожен день табору був присвячений окремій тематиці, зокрема: “Що таке Європейський тиждень мобільності та як провести його в громаді?”, “Основи івент-менеджменту”, “Структура органів місцевого самоуправління”, “Співпраця ГО з бізнесом” та “Комунікація і PR супровід для ЄТМ”. Робота над зазначеними вище темами проходила в режимі інтерактивних лекцій та тренінгів, які проводили запрошені спікери: Леся Лойко, голова громадської організації "Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону "ФОРЗА", національний координатор Європейського тижня мобільності в Україні; Маріанна Маршаленко, консультант компаній з розвитку програм по соціальній відповідальності, координаторка партнерської програми Асоціації велосипедистів Києва, голова Клубу велобізнесу Києва та Вікторія Талашкевич, координаторка громадської організації "Прес-клуб реформ", а також члени команди ГО БАРР: Жанна Олійник, Анна Ноголь, Марія Бунегра, Богдан Старик та Юрій Олексюк.

Учасники презентували свої населені пункти та склали попередній план заходів для проведення Європейського тижня мобільності. Під час табору було також проведено декілька симуляційних ігор та велика кількість групової практичної роботи. По закінченню заходу всі учасники були нагороджені сертифікатами про участь від Буковинської агенції регіонального розвитку. Якісним результатом проведення табору повинні стати окремі заходи,організовані учасниками в своїх містах та селищах, присвячені Європейському Тижню Мобільності, який відбудеться 16-22 вересня 2018 року. 

Під час табору відбулась 
робоча зустріч транскордонної команди проекту у складі представників міської ради м.Єдинці (Віталія Сорокана та Родіки Васілков), публічної асоціації освіти дорослих "Верхній Прут" (Крістіни Івасюк та Аліни Рєшетніков) та команди Буковинської агенції регіонального розвитку (Анни Ноголь, Жанни Олійник, Марії Бунегри). Під час зустрічі команда підвела підсумки першої частини проекту, обговорила проблемні питання та деталізувала план дій усіх партнерів ло кінця року.

Фото та відео-матеріали із заходу можна переглянути в соціальних мережах ГО "Буковинська агенція регіонального розвитку": FacebookInstagramFlickrYoutube. Підписуйтесь на наші сторінки, щоб слідкувати за останніми новинами та оновленнями організації.

Табір мобільності реалізовується організацією "Буковинська агенція регіонального розвитку” в рамках проекту "Через сталий транспорт до чистого довкілля" згідно Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства "Молдова -Україна". 

Розпочато табір Мобільності у Чернівецькій області!

опубліковано 16 лип. 2018 р., 23:39 Yuliia Kozak

Цього тижня розпочався Mobility Camp, який триватиме у Чернівецькій області упродовж 5-ти днів, а саме 16-20 липня 2018. Табір мобільності реалізовується нашою організацією “Буковинська агенція регіонального розвитку” в рамках проекту «Через сталий транспорт до чистого довкілля» згідно Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова -Україна», та орієнтований на активних громадян (представників НУО, молодіжних лідерів громад, вчених, активних у діяльності в галузі навколишнього середовища, міських жителів), та який відбувається з метою привернення уваги до ідей розвитку сталого транспорту та підготовки учасників до проведення Європейського тижня мобільності (ЄТМ) у своїх населених пунктах.

Учасниками табору цьогоріч є представники з різних міст та селищ України, а саме Чернівців, Сокирян, Новоселиці, Одеси, Рені, та Молдови - Бєльць, Єдинеців, Бричан.

Спікерами першого дня стали Жанна Олійник, менеджер проектів ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”, та Леся Лойко, ГО "Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону "ФОРЗА", національний координатор Європейського тижня мобільності в Україні.

Учасники дізналися про процес та поточні результати реалізації проекту “Через сталий транспорт до чистого довкілля”, ознайомитись з основною ідеєю та метою проведення Європейського Тижня мобільності і попрацювали в командах, моделюючи програму та приклади заходів для ЄТМ у своїх населених пунктах.

Попереду ще чотири дні табору, протягом яких буде розглянуто багато інших тем, які допоможуть організаторам підготуватись до Європейського тижня мобільності у вересні, зокрема: основи івент-менеджменту, інфраструктурні рішення для безпечних вулиць, співпраця ГО та бізнесу, комунікація та PR супровід для ЄТМ. Для практичного засвоєння теоретичних знань, в програмі також заплановане проведення декількох симуляційних ігор та велика кількість групової роботи.

Відбувся 9-й Велодень у Чернівцях

опубліковано 12 черв. 2018 р., 05:59 Zhanna Oliynyk

3 червня у Чернівцях відбувся Велодень 2018, організований ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” (БАРР). 

Велодень - це неофіційне свято, яке відзначають велолюбителі. Захід організовується активними громадянами і не несе політичного або комерційного забарвлення і має на меті популяризувати використання велосипедного транспорту серед жителів міста.

Цьогоріч, близько п’ятиста велосипедистів різного віку взяли участь в заході, який розпочався о 17:00 на Театральній площі. Мер міста Чернівці, Олексій Каспрук привітав учасників Велодня перед стартом та побажав безпечного та приємного заїзду. 

Маршрут руху велосипедистів пройшов через наступні вулиці та площі міста: Театральна площа - пл. Соборна - вул. Героїв Майдану - проспект Незалежності - вул. Головна - вул. Південно-Кільцева - вул. Воробкевича - вул. Комарова - парк “Жовтневий”. Весь рух велосипедистів було зафільмовано квадрокоптером. 

Відео можна знайти в соціальних мережах, зокрема  на сторінці ГО “БАРР” www.fb.com/NGO.BARD та на Youtube-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCVQyQP1GczJeTvFUwzONh5A  

На фініші всі велосипедисти могли втамувати спрагу безкоштовною водою від партнеру заходу, компанії “РОМА”.
На останньому пункті маршруту, в парку “Жовтеневий”, у всіх бажаючих була можливість організувати  пікнік в колі сім’ї та друзів. Крім того, всі присутні могли переглянути велошоу від фіналіста проекту “Україна  має талант”,  Артема Сисоєва, спробувати фреші від вегакафе “Grow”, “накрутити” смузі на велосипеді-йогуртниці  від “Молокії”, взяти участь у безкоштовному уроці йоги від йога-клубу “Сурья” та сфотографуватись в шістьох тематичних фотозонах. Наприкінці Велодня відбувся розіграш призів серед учасників, які зареєструвались на захід он-лайн, десять з яких отримали подарунки від партнерів заходу магазинів “Gorgany” та “Sporttop”, а також компанії “Молокія”. 

Варто зазначити, що у рамках Велодня у Чернівцях 2018 відбулося офіційне закриття та підведення підсумків “Майстерні міста 2018”, Іван Костяк, керівник проектного офісу "Інтегрований розвиток міст в Україні", Регіональне бюро GIZ в Чернівцях, подякував всім, хто взяв участь у цьогорічній  Майстрені міста та закликав слідкувати за майбутніми подіями. Волонтери проекту "Інтегрований розвиток міст в Україні" пригостили наймолодших учасників смачними пряниками.

Велодень в Чернівцях 2018 був реалізований завдяки роботі команди та волонтерів ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”, яка складалася з 15 осіб. Сонячна погода, плідна робота організаторів та хороший настрій учасників сприяли успішному проведенню вже традиційного у Чернівцях свята для велолюбителів.

Фотозвіти від від інформаційного партнера Велодня 2018 Geometria та фотографа ГО “БАРР” вже можна знайти за посиланнями: https://geometria.ru/chernivtsi/events/1057923 та https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2021639554753409.1073741865.1590719411178761&type=1&l=34850ac9d5
 




Відбувся Екофест

опубліковано 4 черв. 2018 р., 05:52 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 4 черв. 2018 р., 05:53 ]

2 червня у Чернівцях в рамках “Майстерні міста”, команда ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» утретє провела щорічний «Екофест» - захід, на якому всі бажаючі дізнались, як та для чого варто сортувати сміття, і змогли обміняти макулатуру, батарейки, пластикові та скляні пляшки на подарунки за допомогою “еко-фішок” — особливої валюти фестивалю.

Фестиваль розпочався майстер-класом: «Як правильно сортувати сміття». Лектор, Сергій Обшанський, начальник інспекції з благоустрою Чернівців розповів для чого потрібно сортувати сміття та які сучасні тенденції сортування в світі та Україні, а також, де всі чернівчани можуть здати різні види відходів та отримати за це винагороду. 
Після лекції всі бажаючі змогли обміняти принесені пластикові та скляні пляшки, макулатуру та батарейки  на різноманітні подарунки: блокноти, смаколики (пряники, цукерки), фреші, базилік, фіто-чаї, та еко-торби.

Загалом, принесені чернівчанами матеріали зайняли 4 великих сміттєвих контейнери.

Дякуємо волонтерам заходу, а також партнерам та спонсорам.

Захід організовано ГО "Буковинська агенція регіонального розвитку" в рамках фестивалю "Майстерня міста".
Майстерня міста відбувається у рамках роботи проекту “Інтегрований розвиток міст в Україні”, який реалізовують Чернівецька міська рада та німецька урядова компанія “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH”.








Конкурс відеоблогів “Сталий розвиток Чернівців”: Нагородження переможців

опубліковано 2 черв. 2018 р., 07:58 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 2 черв. 2018 р., 07:59 ]

1 червня у рамках “Майстерні міста” відбулось нагородження переможців конкурсу відео-блогів серед школярів міста на тему “Сталий розвиток Чернівців”.

Під час заходу було нагороджено 39 учасників. З них, 9 зайняли призові місця у номінації “Вибір міста” за результатами он-лайн голосування в соціальній мережі Facebook на сторінці ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”. Всі учасники та переможці в номінації були нагороджені призами від  партнерів конкурсу OZZY Fast Food, Gorgany та парк “Пролаз”.

Іван Кислиця, директор магазину Gorgany зазначив: “Тема сталості є важливою сьогодні і приємно бачити, як молоде покоління вже зараз усвідомлює це.”

Крім того, було нагороджено учасників у номінації “Влог іноземною мовою”. Шість конкурсних заявок були заявлені на цю номінацію, та отримали призи від ПП “Перші Київські курси іноземних мов - “плюс” - сертифікати на знижку на навчання на курсах іноземних мов. Директор Оксана Самборська зазначила: “Всі конкурсні заявки були сильними та приємно, що рівень володіння іноземними мовами школярів є високим.”

У номінації “Чернівці - 2030”, організована в рамках Майстерні міста за фінансування проекту “Інтегрований розвиток міст України”, було нагороджено 3 команди школярів, які найкраще розкрили тему майбутнього Чернівців. Іван Костяк, керівник проектного офісу "Інтегрований розвиток міст в Україні", Регіональне бюро GIZ в Чернівцях, наголосив: “Приємно усвідомлювати, що є так багато молодих, свідомих чернівчан, які хочуть, щоб наше місто було кращим ”.

Нагородження завершилося врученням сертифікатів на велопарковки школам міста Чернівці, які підтримали команди школярів. За результатами конкурсу, у 12 школах міста будуть встановлені велопарковки за кошти транскордонного проекту “Через сталий транспорт до чистого довкілля”. 

Конкурс відео-блогів відбувся у рамках проекту «Через сталий транспорт до чистого довкілля», який співфінансується Європейським Союзом» через Програму територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова – Україна». 
Партнерами проекту в Україні є ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” та Виконавчий комітет Чернівецької міської ради.

Відбувся лекторій 15х4

опубліковано 2 черв. 2018 р., 07:19 Zhanna Oliynyk

1 червня у рамках “Майстерні міста” відбувся лекторій “15x4” на тему Сталого розвитку. 

Спікерами заходу стали:
Жанна Олійник - менеджер проектів ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”;
Тетяна Лебухорська - начальник відділу комп’ютерно-технічного забезпечення Чернівецької міської ради;
Рудольф Граф - експерт з просторового розвитку Чернівецької міської ради;
Анатолій Настасійчук - власник електромобіля.

Темою виступу Жанни Олійник був сталий розвиток. Під час виступу, вона зазначила: “Вже сьогодні Земля використовує більше ресурсів, ніж вона може оновити чи створити, і розуміння того, як кожен з нас на індивідуальному рівні може зробити вклад до сталого розвитку свого міста чи країни є дуже важливим”. Загалом, тема сталості є наріжною для комфортного та щасливого життя не тільки теперішнього покоління, а головне безпечного існування наших дітей та нащадків.

Сталий транспорт та його розвиток в Україні та Чернівцях став основною темою виступу Тетяни Лебухорської, яка зазначила: “Місто має майбутнє в плані мобільності, якщо воно розвиває якісний громадський транспорт.” У відповідь на питання про сучасну проблему з громадським транспортом в Чернівцях, Тетяна пояснила, що “основною проблемою є теперішня різниця інтересів всіх гравців: пасажира, міста та перевізника”. Вирішенням цієї проблеми, з її слів,  є ситуація, коли місто замовляє транспорт та платить за якісні послуги, які надаються перевізником.

Лекція Рудольфа Графа була присвячена темі сталого міста. Він навів приклад дослідження, проведеного у 2015 році, згідно з яким, для 76% людей, сталість - це щось дороге. В рамках проекту “Інтегрований розвиток міст України” було сформовано 8 принципів для сталого розвитку міста, зокрема: поліцентричне місто, компактне місто, місто, яке орієнтується на людей, енергоефективне місто, безпечне місто та ін. За його словами, важливим є дотримуватись цих принципів для розвитку стратегії сталості та інтегрованості.

Анатолій Настасійчук продемонстрував слухачам справжні електромобілі та розповів про всі переваги та недоліки використання такого виду транспорту. Він зазначив: “Вже сьогодні електромобілі є поширеним видом транспорту в усьому світі” та пояснив, що використання електромобіля це не лише менш шкідливо для навколишнього середовища, але й економить кошти та надає пільги водіям.

Захід відбувся у рамках проекту “Через сталий транспорт «Через сталий транспорт до чистого довкілля», який співфінансується Європейським Союзом» через Програму територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова – Україна». Організатори заходу - ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” та ГО “Лабораторія Культури”.

1-10 of 152