Новини

Наталія Князева: Рік у Румунії по ЄВС

опубліковано 14 бер. 2018 р., 03:51 Zhanna Oliynyk

У рамках програми Європейська волонтерська служба Наталія Князева провела один рік у м. Дрегешань у Румунії. Проектом Наталії був Green Life - Choose your side!
Нижче наводимо відгук волонтерки про рік, що минув, її враження та поради.

Поїхати на рік жити в іншу країну, з 5 іноземцями, з не дуже хорошою англійською, з повною відсутністю розуміння, що на тебе чекає - це челенж. Цей рік в EVS був повний челеджів і відкриттів, в першу чергу, про себе, про Румунію, про інші культури, про мови, про суспільні та екологічні проблеми, про Erasmus+ і про людей. Ці відкриття не завжди було легко прийняти, а деякі навпаки дивували і захоплювали. Я можу з упевненістю сказати, що це один з найкращих років мого життя. 

Чому?

1. EVS - це можливість проявити себе. Це не робота. Ви не маєте робити одне й те саме 6 годин на добу цілий рік. В ідеалі, організація, що шукає волонтера, озвучує проблему (тему), з якою вони працюють і ви з командою намагаєтесь знайти різні форми вирішення проблеми/досягнення мети. Ви створюєте воркшопи, клуби, тренінги, презентації, акції, пишите міні-проекти, ставите вистави, залучаєте спільноту. В ідеалі. В житті буває по різному, але мені дуже пощастило з приймаючою організацією, і в нас була повна свобода у виборі активностей і повна відповідальність за них.

2. Це руйнування стереотипів і робота над собою. Відкривати для себе світ інших людей з інших культур - це неймовірно цікаво. Зрозуміти бачення людей про одну і ту саму проблему - це теж дуже цікаво, хоча буває часом тяжко сприйняти. Спільний побут - це складно. Ми склали лист правил, спільних цілей і спільний бюджет. Це нам дуже допомагало, хоча час від часу доводилось нагадувати один одному, поступатися, спробувати зрозуміти, не сприймати особисто, допомагати, вчити та вчитися один в одного. Ми жодного разу серйозно не посварились, хоча розмови на тему відповідальності декілька разів влаштовували. Кожен спробував бути відкритим для світу іншого, і це дало нам багато неймовірних відкриттів.

3. Спробувати дослідити, сприйняти, адаптуватися до іншої культури. Для мене було дуже цікаве відкриття, наскільки Румунія має багато спільного з Україною: поліетнічність, традиції, їжа, музика, національний одяг, легенди, деякі слова, Карпати, Чорне море, Буковина, Бессарабія... Щось прийшло до них з української культури, щось навпаки. Дуже цікава історія, неймовірна природа, гостинні люди, і ті самі проблеми. Ніякого культурного шоку.

4. Можливість вивчити нову мову. Румунська - це одна група мов з італійською і іспанською. Вимова для українців зовсім не складна, оскільки дуже схожий алфавіт, але щоб вивчити мову, треба вивчити сотні нових слів, 7 відмінків, 4 чи 5 часів і трохи відмінну конструкцію речення. Моє вивчення мови, на жаль, обмежилось десятком речень. Багато людей в Румунії знають англійську мову, тому я швидко втратила мотивацію для вивчення місцевої мови, але наприкінці року почала розуміти, про що люди говорять. Так чи інакше, це сприяло швидкому прогресу в англійській, що було одною з найбільших мотивацій для участі в проекті.

5. Знайомство з неймовірними людьми - як з волонтерами, так і з місцевими. Я працювала в організації FCASEC, яка має багаторічний досвід роботи з волонтерами і досвідчених менторів. За рік я познайомилася більше, ніж з сотнею молодих людей у віці від 18 до 30 з різних куточків світу. І маю більше сотні румунських знайомих і біля 10 хороших друзів. І це не тільки, тому що ми проводили активності в проекті, а тому, що, я була активною і доєднувалася до всіх можливих місцевих подій і спільнот: скаутський клуб, туристський клуб, альпіністський клуб, різноманітні фестивалі, подорожі автостопом, походи в гори. Якщо ти відкритий до людей, вони взаємно відкриті для тебе. В колекції чимало захоплюючих історій.
6. Нові навички. Перша з них - навчитися організовувати свій вільний час з користю. На проекті в мене було багато вільного часу, але були й цілі. Це англійська, подорожі, спорт, дослідження історії та культури Румунії та інших країн, вивчення нових методів з неформальної освіти та інше. Краще подумати про особисті цілі ще до початку проекту, це допоможе зібратися і не розгубитися в хвилину, коли ви зрозумієте, що у вас занадто багато вільного часу. Також цей рік допоміг мені навчитися не бути занад-то самокритичною, бачити більше позитиву навколо, готувати страви різних країн світу, спробувати, щось, що ти ніколи не пробував. Як, наприклад, вимовити кілька слів арабською, чи співати щовечора караоке, щоб покращити англійську вимову, чи танцювати турецькі танці, чи їздити автостопом, чи працювати з дітьми 6-8 років... 
7. Це багато-багато подорожей як всередині країни, так і назовні. За рік я побувала у більше ніж в 10 містах Румунії, в деяких по кілька разів, ходила в гори, ночувала в наметах, їздила автостопом і навчилась користуватися Couchserfing. Я була також в захваті, коли побачила ціни на квитки з Румунії в інші країни. Так я побувала в Німеччині, в Італії, в Сербії, в Нідерландах, у Великобританії та Азербайджані. Я не все побачила в Румунії, що хотіла, але це тільки привід повернутися.

EVS в Румунії має свої недоліки та переваги. Це не країна, яка вас з ходу зачарує. Щоб пізнати її історію, культуру, людей треба - зануритись трошки глибше, треба просто там пожити, попрацювати, піти в гори. Але, коли ви пізнаєте її, вам буде шкода їхати, і захочеться зробити щось іще для цих людей і країни. 

Ідея EVS проекту про те, що набуті знання ви повезете назад в свою країну, це допоможе вам покращити своє життя і допомогти це зробити іншим людям навколо вас. Принаймі, розкажіть їм про EVS :)

Відбулася конференція "Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу"

опубліковано 7 бер. 2018 р., 05:08 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 7 бер. 2018 р., 05:09 ]

«Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: три роки на шляху України до єдиного європейського економічного простору»
- конференція, яка відбулася 26 лютого 2018 року в PremierHotelRus. Експерти з регіонів ділилися результатами досліджень євроінтеграційних процесів. Організатором заходу виступив Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.

Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу є інструментом для порівняльного оцінювання ступеня зближення регіональних економічних систем України, до складу якого входять індикатори глибини торговельно-економічних зв’язків регіону з ЄС та індикатори рівня інституційної підтримки, яку обласні державні адміністрації мають забезпечувати для підтримання євроінтеграційного поступу.

Даний інструмент був розроблений Поліським фондом та застосований у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів для всіх регіонів України.

Під час конференції були презентовані результати розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу по Україні та областях за 2014 – 2016 роки. Повний звіт можна завантажити за посиланням: http://pfirs.org/produkti/book/74-ieep-report-2018-final/3-produkti.html

Учасники дослідження порівнювали офіційні статистичні дані за двома субіндексами, що характеризують: поглиблення торговельно-економічних відносин та рівень інституційної підтримки відповідно. У загальному рейтингу перші три місця посіли Чернівецька, Волинська та Тернопільська області відповідно. Лідером Субіндексу глибини торговельно-економічних взаємозв’язків з ЄС стала Волинська область. А першість у розрізі Субіндексу інституційної підтримки євроінтеграційного поступу стала Чернівецька область. Аналітики з регіонів також озвучили динаміку євроінтеграційних процесів в своїх областях. Головний експерт проекту Тетяна Зосименко відзначила, що торговельно-економічні відносини з країнами ЄС стали міцнішими. Також, на її думку, інституційна підтримка процесів з боку обласних адміністрацій була прогресивною, однак залишається слабким місцем.

За словами регіонального експерта проекту Васильченко Галини в Івано-Франківській області (Громадський центр «Ділові ініціативи») Індекс євроінтеграційного поступу на Івано-Франківщині є незадовільним, а Субіндекс інституційного розвитку виглядає ще гірше. «Усі ідеї та документи національного рівня, пов’язані з євроінтеграцією, адміністрацією не використовуються, - запевняє експерт. – Окремі підприємства наслідують європейські стандарти, однак комплексна політика в цьому питанні відсутня». Саме тому інституційну складову, незважаючи на велику кількість проектів, пані Галина оцінила зі стриманим оптимізмом.

«Якщо після прийняття Угоди про Асоціацію була потужна інформаційна та інституційна підтримка процесів євроінтеграції, особливостей торгівельно-економічних стосунків, посилення експертного потенціалу, то зараз усі регіони вийшли приблизно на один рівень. Харківська ж область у цьому рейтингу посіла 20-ту позицію», - повідомив регіональний експерт проекту від Харківського громадського Фонду місцевої демократії Козоріз Віктор. На думку виступаючого провал інвестиційної політики зумовлений недоброчесними інвестиціями. Однак позитив у даному випадкуексперт вбачає в тому, що у напрямку інституційної підтримки проводиться багато активностей.

Серед інших Рівненська область показала досить цікаву динаміку. Ще у 2015 році цей регіон був аутсайдером цього дослідження, однак упродовж даного дослідницького періоду відбувся відчутний зріст. «Він зумовлений збільшенням експорту в країни ЄС товарів та послуг», - запевняє Кашинський Олександр, регіональний експерт проекту з Острозької міської громадської організації «Школа політичної аналітики «Поліс» (Рівненська область). Також, за його словами, в інституційному плані вагому роль зіграв розвиток зеленого туризму. «Індекс потягнула вниз недостатня інформаційна підтримка», - таким висновком експерт завершив свій виступ.

«Хмельниччина демонструє, хоч і повільну, але позитивну динаміку в показниках експорту та залучених інвестиціях», - зазначив регіональний експерт проекту від громадської організації «Хмельницька ініціатива» Черненко Олег (Хмельницька область). Негативною тенденцією, на його думку, є те, що адміністрація задекларувала розвиток зеленого туризму, однак кроків в цьому напрямку так і не зробила. Інформаційне висвітлення серед іншого також знаходиться на низькому рівні.

На останок експерт та тренер проекту Вдовенко Юрій також поділився порівняльною інформацією про обсяги експорту та імпорту у країнах Східного партнерства (Азейбаржан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна) у торговельно-економічних відносинах з ЄС. За обсягами експорту до ЄС Україна займала впевнені лідерські позиції серед країн СхП протягом 2014-2016 років, а за обсягами імпорту з ЄС Україна лідирувала протягом всього періоду дослідження: 2009 – 2016 рр.

Ззахід було проведено в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів. Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи «Просування реформ в регіони» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) та «Європейської правди» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid).

Команда "БАРР" розвиває комунікаційні навички

опубліковано 27 лют. 2018 р., 04:51 Zhanna Oliynyk


Хорошою традицією для команди “БАРР” є проведення на початку року внутрішньоорганізаційних навчань та тренінгів. 17-18 лютого відбувся тренінг із написання комунікаційної стратегії та політики партнерства, у результаті якого очікується пожвавлення комунікаційної роботи організації та підвищення її якості.

Фасилітували роботу Вікторія Талашкевич та Ольга Гриднєва (Прес-клуб реформ в Кропивницькому). Учасники тренінгу мали змогу визначити комунікаційні цілі організації та цільові аудиторії, пропрацювати ключові меседжі.

Дякуємо тренеркам за надзвичайно корисні і продуктивні дні, в результаті яких ми отримали якісно підготовлені внутрішні документи, остаточно визначилися із напрямами розвитку організації та обрали канали комунікації для їх досягнення.
Тренінг відбувся в рамках проекту «Електронні петиції - інноваційний інструмент залучення громади до прийняття рішень» (грантовий договір №247USG15-01610/02). Проект реалізовано в рамках фінансування Угоди про співпрацю №AID-121-A-14-00003 між Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання».

Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Чернівецькій обл.

опубліковано 13 лют. 2018 р., 06:18 Mykola Liakhovych

index
13 лютого 2018 року у Буковинському медіа-центрі «Belle Vue» відбулась презентація «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014–2016 роки. Презентація результатів у Чернівецькій області». Під час заходу були представлені результати дослідження розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу за 2014 – 2016 роки в Чернівецькій області. За результатами розрахунку Чернівецька обл. вийшла на перше місце в рейтингу. Під час презентації експерти досить критично охарактеризували інституційний субіндекс, який хоч і вивів Чернівецьку обл. на перше місце, проте є достатньо суб’єктивним.

Презентація викликала дискусію в аудиторії, присутні активно задавали питання та висловлювали зауваження, зокрема щодо врахування ролі малого та середнього бізнесу, впливу змін до Податкового Кодексу України щодо врахування місця ведення господарської діяльності та питання інтелектуальної власності на розрахунок індексу.

Інтерактивні матеріали доступні за посиланням

Організатором заходу була ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку». Захід проводився в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів. Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid).

Обласна влада має докласти зусиль для узгодження стратегії розвитку області та програм транскордонного співробітництва, які фінансуються ЄС

опубліковано 13 лют. 2018 р., 05:46 Mykola Liakhovych   [ оновлено 13 лют. 2018 р., 06:10 ]

RoundTableCBC
Стратегії розвитку Чернівецької області та програмам ЄС із транскордонного співробітництва до 2020 р. бракує узгодженості. До таких висновків дійшли експерти з громадської організації «Буковинська агенція регіонального розвитку» у дослідженні, яке було презентовано 13 лютого 2018 р. у м Чернівці за участі представників громадських об’єднань та науковців.

В дослідженні зазначається, що готуючись до наступного періоду планування на 2021-2027 р., область має докласти більше зусиль для координації пріоритетів Стратегії розвитку Чернівецької області та програм транскордонного співробітництва ЄС. Це розширить можливості регіону отримати додаткові кошти від Європейського Союзу на розвиткові проекти. Перевага прикордонного положення та наявність програм ЄС можуть стати потужним джерелом для впровадження проектів розвитку за умови концентрації зусиль на пріоритетних напрямках.

«Для вирішенні неузгодженості між стратегією розвитку області та програмами транскордонного співробітництва необхідно забезпечити координацію не лише між Департаментом регіонального розвитку та Управлінням міжнародного співробітництва та інвестицій ОДА, які відповідають за розробку стратегії області та беруть участь у розробці транскордонних програм ЄС, але й між ОДА та облрадою, у тому числі, через «Агенцію регіонально розвитку Чернівецької області», громадських об’єднань та бізнесу»,‒ прокоментував голова ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» Микола Ляхович.

«Якщо обласна влада не справляється з цієї функцію [розробкою та впровадженням стратегії], то цю монополію треба забрати у громадський сектор. Не робите – до побачення!”, - зауважив Сергій Осачук, в. о. директора Агенції регіонального розвитку Чернівецької обл.

Крім покращення координації між відповідальними підрозділами, представниками громадськості запропоновано розробити прозорий механізм бюджетного співфінансування європейських проектів; визначити чіткі завдання для агенції регіонально розвитку у т. ч. із залучення ресурсів програм транскордонного співробітництва та забезпечити її необхідними ресурсами, провести прозорі кадрові конкурси; активно залучати Центр розвитку місцевого самоврядування та інші організації, які працюють з об’єднаними територіальними громадами, для залучення коштів ЄС в область.

Довідкова інформація:

Круглий стіл проводився в рамках проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей», який реалізує ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів (партнер в Чернівецькій обл. – ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку») за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» та під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Метою проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей» є підвищення ефективності виконання регіональної політики та транскордонного співробітництва в прикордонних регіонах України (в т. ч. в контексті використання Україною допомоги з боку ЄС) через посилення позитивного синергетичного ефекту від взаємодії програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку у Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській, Волинській, Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій та Одеській областях.

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Чернівці невдовзі отримають шанс стати «велосипедним» містом

опубліковано 1 лют. 2018 р., 03:18 Zhanna Oliynyk

Весь світ масово «сідає» на велосипеди аби добратися до роботи, влаштувати прогулянку чи навіть подорожувати між містами. Є багато умов, за яких це стає реальністю: прокладені веломаршрути, наявність велодоріжок чи хоча б розмітки, наявність велостійок і велопарковок.

Місто Чернівці приймає виклик, адже розпочата активна фаза реалізації транскордонного проекту «Через сталий транспорт до чистого довкілля». Громадська організація «Буковинська агенція регіонального розвитку» та Чернівецька міська рада розроблятимуть спільний підхід до подолання забруднення атмосферного повітря разом із міською радою міста Єдинці та Публічною асоціацією освіти дорослих «Верхній Прут», шляхом зменшення шкідливого впливу транспорту.

Крім цього, навесні команда проекту організує круті табори, де учасники матимуть змогу дізнатися більше про урбанізм, медіа сферу та мобільність, влітку відбудеться транскордонний велопробіг, де всі бажаючі поїдуть на велосипедах до Молдови, а восени кампанія «Європейський тиждень мобільності» активізує жителів кількох міст масово «сісти» на велосипеди задля збереження чистоти довкілля. Також за результатами проекту буде запроваджено систему моніторингу якості повітря, розроблено 15 км велосипедних маршрутів та встановлено 80 велостійок в місті Чернівці.

Проект «Через сталий транспорт до чистого довкілля» втілюється ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» спільно з Чернівецькою міською радою в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова-Україна». Метою проекту є зниження рівня забруднення атмосферного повітря, спричиненого викидами моторизованого транспорту через зміцнення транскордонної співпраці між Україною та Молдовою.

Вітаємо зі святами!

опубліковано 26 груд. 2017 р., 05:22 Zhanna Oliynyk

Колективом громадської організації "Буковинська агенція регіонального розвитку" вітаємо усіх із зимовими святами!

P.S. Нагадуємо про необхідність належним чином підготуватися до зустрічі із Дідом Морозом. Не забудьте поставити неподалік ялинки нанос, набір інструментів та трошки мастила. Пам'ятайте, що крутити взимку педалі (та ще й з грузом) - справа не з легких!


Автор листівки: Анна Хабренко

Відеоматеріали про публічні бюджети

опубліковано 22 груд. 2017 р., 04:00 Zhanna Oliynyk

Нижче публікуємо відеоролики, створені в рамках проекту «Публічні бюджети від А до Я», що реалізується Фондом Східна Європа та ПАУСІ за підтримки Європейського Союзу. Основна мета відео - підвищення грамотності та поінформованості громадян, роз’яснення важливості та суті бюджетних процесів на місцевому рівні, а також популяризація серед громадян інструментів участі в бюджетних процесах.

1) Бюджетний процес від А до Я
Відеоролик «Бюджетний процес від А до Я» надає відповідь на питання, у який спосіб громадяни можуть долучатися до управління справами на місцевому рівні. Розповідає про інструменти взаємодії із владою у питаннях розподілу коштів громади. Роз’яснює, яким чином можна взяти участь у прийнятті бюджетних рішень на місцевому рівні через такі інструменти як е-петиція, місцева ініціатива, громадський бюджет, громадські слухання, і як конкретні пропозиції можуть бути враховані у бюджеті. А також надає загальне уявлення про бюджет та стадії бюджетного процесу.

Відео YouTube


2) Відкрита інформація - відкрита влада
Метою відеороліку є підвищення поінформованості та грамотності громадян щодо прозорості влади у бюджетному процесі. Продемонстровано наявні механізми участі громадян у публічному житті. Подається інформація щодо веб-ресурсів, на яких розміщено інформацію щодо публічних фінансів.

Відео YouTube


3) Громадський бюджет
Від мрії до реальності - один крок, якщо знаєш, яким саме цей крок має бути. Участь у Громадському бюджеті - один із способів реалізації ініціатив громадами, адже саме від містян залежить, яким саме буде їх місто та на які проекти витрачатимуться кошти.

Відео YouTube


4) Європейській громаді - європейські цінності
Відеоролик «Європейській громаді – європейські цінності» інформує про наявні форми підзвітності місцевих органів влади перед громадою, можливості моніторингу важливих даних щодо використання бюджетних коштів та важливості взаємодії між громадою та місцевою владою.

Відео YouTube


5) Консолідація - запорука успіху
Кожен з нас мріє. Однак не кожен знає, як мрії стають реальністю. Нагадуємо про чіткий план дій, віру у власні сили та об’єднання зусиль. Для кожного завжди існує вибір і можливості навколо. Обирай, дій і взаємодій з однодумцями. Починай з себе. Не відкладай!

Відео YouTube


Проект "Безпечні вулиці": завершальна прес-конференція

опубліковано 18 груд. 2017 р., 08:26 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 18 груд. 2017 р., 08:31 ]

У п’ятницю, 15 грудня, відбулася завершальна прес-конференція проекту «Безпечні вулиці», що втілювався протягом 2017 року ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» спільно з Чернівецькою міською радою та Управлінням патрульної поліції у м. Чернівці в рамках Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду "Відродження". 

Під час прес-конференції результати роботи над проектом презентували керівник проекту ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» Жанна Олійник, представники Управління патрульної поліції у м. Чернівці Павло Семенюк (заступник начальника Управління патрульної поліції у м. Чернівці) та Андрій Одочук (начальник відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції у м. Чернівці), та викладач географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Ярослав Смірнов.

Зокрема, Жанна Олійник зазначила, що в рамках проекту реалізовано:
 • 4 виїзні громадські приймальні; 
 • 4 зустрічі з майбутніми водіями в автошколах; 
 • 3 велошколи для дорослих велосипедистів-початківців; 
 • 1 практична лекція з дітьми в рамках фестивалю «Майстерня міста»; 
 • Зустрічі зі школярами у загальноосвітніх навчальних закладах міста; 
 • Зустріч зі студентами економічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; 
 • Лекцію-обговорення для велосипедистів; 
 • Акцію «Познач себе!»; 
 • Перший чернівецький мапатон «MapChe». 
Крім того,
 • Здійснено обстеження стану організації дорожнього руху та ДТП у Чернівцях, результатом якого є звіт "Безпека дорожнього руху у Чернівцях: результати обстеження та рекомендації"; 
 • Опубліковано 3 інтерв’ю з чернівецькими патрульними; 
 • Надруковано понад 150 світловідбиваючих флайтерів (та розповсюджено їх серед населення міста Чернівці); 
 • Встановлено понад 20 сіті-лайтів у рамках інформаційних кампаній; 
 • Розроблено муніципальну геоінформаційну систему та зібрано перші геопросторові дані для її наповнення. 
Висловлюємо нашу щиру подяку партнерам і донору проекту, які активно долучилися до його реалізації, чернівчанам, які підтримували нас та брали участь у заходах проекту, а також місцевим та регіональним засобам масової інформації, які протягом року поширювали інформацію про особисту безпеку пішоходів, велосипедистів та водіїв на дорогах міста Чернівців, висвітлювали хід та результати проекту, і всебічно сприяли підвищенню рівня свідомості чернівчан щодо теми безпечних вулиць.

Разом зробимо вулиці нашого міста безпечними!

Відбувся перший чернівецький мапатон “MapChe”

опубліковано 4 груд. 2017 р., 04:28 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 7 груд. 2017 р., 08:02 ]

1-2 грудня 2017 року з ініціативи ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» на базі географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся перший чернівецький мапатон «MapChe», який зібрав близько 50 учасників. Під час мапатону учасники навчилися збирати геопросторові дані про знаки дорожнього руху, дорожню розмітку та зупинки громадського транспорту на 16 вулицях міста. Загалом, у перший день заходу 23 команди учасників зібрали інформацію про розташування та стан близько 2000 дорожніх знаків міста. Другий день мапатону був присвячений розвитку навиків опрацювання геопросторових даних у програмі QGIS та побудови інтерактивної веб-карти. Учасники обмінялися враженнями першого дня та зауважили, що кількість даних, зібраних на різних вулицях, дуже відрізняється – хтось зафіксував на своїх картах всього 36 точок даних, а в когось їх було понад 150. 

Активну участь у події взяли студенти 1-6 курсів географічного факультету, в тому числі члени осередку міжнародної організації EGEA - European Geography Association, адже саме у програмі географічного бакалаврату читають курс «Географічні інформаційні системи», розуміння якого є фундаментом для подібної роботи. Студенти молодших курсів зазначили, що вирішення реального кейсу припало їм до душі та виявилося дуже цікавим завданням, не зважаючи на холодну погоду. Мапатон завершився врученням сертифікатів за участі представника Чернівецької міської ради - Лебухорської Тетяни Василівни, яка зазначила: «Ми раді, що можемо залучити молодий потенціал міста. Спільними зусиллями принесемо користь його розвитку». 

Мапатон проведено у рамках проекту “Безпечні вулиці”, що втілюється ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” спільно з Чернівецькою міською радою та Управлінням патрульної поліції у м. Чернівці в рамках Програмної ініціативи "Права людини та правосуддя" Міжнародного фонду "Відродження". Метою проекту є підвищення рівня безпеки на дорогах міста Чернівців через налагодження та посилення співпраці органів місцевого самоврядування, патрульної поліції та громадськості. Партнером першого дня заходу є мережа “OZZY fast food”.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 26 00 193, або написавши листа на pr@bard.cv.ua – Жанна Олійник.
 
         
Фото Володимира Гуцула.

1-10 of 141