Новини

Відбувся 9-й Велодень у Чернівцях

опубліковано 12 черв. 2018 р., 05:59 Zhanna Oliynyk

3 червня у Чернівцях відбувся Велодень 2018, організований ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” (БАРР). 

Велодень - це неофіційне свято, яке відзначають велолюбителі. Захід організовується активними громадянами і не несе політичного або комерційного забарвлення і має на меті популяризувати використання велосипедного транспорту серед жителів міста.

Цьогоріч, близько п’ятиста велосипедистів різного віку взяли участь в заході, який розпочався о 17:00 на Театральній площі. Мер міста Чернівці, Олексій Каспрук привітав учасників Велодня перед стартом та побажав безпечного та приємного заїзду. 

Маршрут руху велосипедистів пройшов через наступні вулиці та площі міста: Театральна площа - пл. Соборна - вул. Героїв Майдану - проспект Незалежності - вул. Головна - вул. Південно-Кільцева - вул. Воробкевича - вул. Комарова - парк “Жовтневий”. Весь рух велосипедистів було зафільмовано квадрокоптером. 

Відео можна знайти в соціальних мережах, зокрема  на сторінці ГО “БАРР” www.fb.com/NGO.BARD та на Youtube-каналі: https://www.youtube.com/channel/UCVQyQP1GczJeTvFUwzONh5A  

На фініші всі велосипедисти могли втамувати спрагу безкоштовною водою від партнеру заходу, компанії “РОМА”.
На останньому пункті маршруту, в парку “Жовтеневий”, у всіх бажаючих була можливість організувати  пікнік в колі сім’ї та друзів. Крім того, всі присутні могли переглянути велошоу від фіналіста проекту “Україна  має талант”,  Артема Сисоєва, спробувати фреші від вегакафе “Grow”, “накрутити” смузі на велосипеді-йогуртниці  від “Молокії”, взяти участь у безкоштовному уроці йоги від йога-клубу “Сурья” та сфотографуватись в шістьох тематичних фотозонах. Наприкінці Велодня відбувся розіграш призів серед учасників, які зареєструвались на захід он-лайн, десять з яких отримали подарунки від партнерів заходу магазинів “Gorgany” та “Sporttop”, а також компанії “Молокія”. 

Варто зазначити, що у рамках Велодня у Чернівцях 2018 відбулося офіційне закриття та підведення підсумків “Майстерні міста 2018”, Іван Костяк, керівник проектного офісу "Інтегрований розвиток міст в Україні", Регіональне бюро GIZ в Чернівцях, подякував всім, хто взяв участь у цьогорічній  Майстрені міста та закликав слідкувати за майбутніми подіями. Волонтери проекту "Інтегрований розвиток міст в Україні" пригостили наймолодших учасників смачними пряниками.

Велодень в Чернівцях 2018 був реалізований завдяки роботі команди та волонтерів ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”, яка складалася з 15 осіб. Сонячна погода, плідна робота організаторів та хороший настрій учасників сприяли успішному проведенню вже традиційного у Чернівцях свята для велолюбителів.

Фотозвіти від від інформаційного партнера Велодня 2018 Geometria та фотографа ГО “БАРР” вже можна знайти за посиланнями: https://geometria.ru/chernivtsi/events/1057923 та https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2021639554753409.1073741865.1590719411178761&type=1&l=34850ac9d5
 
Відбувся Екофест

опубліковано 4 черв. 2018 р., 05:52 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 4 черв. 2018 р., 05:53 ]

2 червня у Чернівцях в рамках “Майстерні міста”, команда ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» утретє провела щорічний «Екофест» - захід, на якому всі бажаючі дізнались, як та для чого варто сортувати сміття, і змогли обміняти макулатуру, батарейки, пластикові та скляні пляшки на подарунки за допомогою “еко-фішок” — особливої валюти фестивалю.

Фестиваль розпочався майстер-класом: «Як правильно сортувати сміття». Лектор, Сергій Обшанський, начальник інспекції з благоустрою Чернівців розповів для чого потрібно сортувати сміття та які сучасні тенденції сортування в світі та Україні, а також, де всі чернівчани можуть здати різні види відходів та отримати за це винагороду. 
Після лекції всі бажаючі змогли обміняти принесені пластикові та скляні пляшки, макулатуру та батарейки  на різноманітні подарунки: блокноти, смаколики (пряники, цукерки), фреші, базилік, фіто-чаї, та еко-торби.

Загалом, принесені чернівчанами матеріали зайняли 4 великих сміттєвих контейнери.

Дякуємо волонтерам заходу, а також партнерам та спонсорам.

Захід організовано ГО "Буковинська агенція регіонального розвитку" в рамках фестивалю "Майстерня міста".
Майстерня міста відбувається у рамках роботи проекту “Інтегрований розвиток міст в Україні”, який реалізовують Чернівецька міська рада та німецька урядова компанія “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH”.
Конкурс відеоблогів “Сталий розвиток Чернівців”: Нагородження переможців

опубліковано 2 черв. 2018 р., 07:58 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 2 черв. 2018 р., 07:59 ]

1 червня у рамках “Майстерні міста” відбулось нагородження переможців конкурсу відео-блогів серед школярів міста на тему “Сталий розвиток Чернівців”.

Під час заходу було нагороджено 39 учасників. З них, 9 зайняли призові місця у номінації “Вибір міста” за результатами он-лайн голосування в соціальній мережі Facebook на сторінці ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”. Всі учасники та переможці в номінації були нагороджені призами від  партнерів конкурсу OZZY Fast Food, Gorgany та парк “Пролаз”.

Іван Кислиця, директор магазину Gorgany зазначив: “Тема сталості є важливою сьогодні і приємно бачити, як молоде покоління вже зараз усвідомлює це.”

Крім того, було нагороджено учасників у номінації “Влог іноземною мовою”. Шість конкурсних заявок були заявлені на цю номінацію, та отримали призи від ПП “Перші Київські курси іноземних мов - “плюс” - сертифікати на знижку на навчання на курсах іноземних мов. Директор Оксана Самборська зазначила: “Всі конкурсні заявки були сильними та приємно, що рівень володіння іноземними мовами школярів є високим.”

У номінації “Чернівці - 2030”, організована в рамках Майстерні міста за фінансування проекту “Інтегрований розвиток міст України”, було нагороджено 3 команди школярів, які найкраще розкрили тему майбутнього Чернівців. Іван Костяк, керівник проектного офісу "Інтегрований розвиток міст в Україні", Регіональне бюро GIZ в Чернівцях, наголосив: “Приємно усвідомлювати, що є так багато молодих, свідомих чернівчан, які хочуть, щоб наше місто було кращим ”.

Нагородження завершилося врученням сертифікатів на велопарковки школам міста Чернівці, які підтримали команди школярів. За результатами конкурсу, у 12 школах міста будуть встановлені велопарковки за кошти транскордонного проекту “Через сталий транспорт до чистого довкілля”. 

Конкурс відео-блогів відбувся у рамках проекту «Через сталий транспорт до чистого довкілля», який співфінансується Європейським Союзом» через Програму територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова – Україна». 
Партнерами проекту в Україні є ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” та Виконавчий комітет Чернівецької міської ради.

Відбувся лекторій 15х4

опубліковано 2 черв. 2018 р., 07:19 Zhanna Oliynyk

1 червня у рамках “Майстерні міста” відбувся лекторій “15x4” на тему Сталого розвитку. 

Спікерами заходу стали:
Жанна Олійник - менеджер проектів ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”;
Тетяна Лебухорська - начальник відділу комп’ютерно-технічного забезпечення Чернівецької міської ради;
Рудольф Граф - експерт з просторового розвитку Чернівецької міської ради;
Анатолій Настасійчук - власник електромобіля.

Темою виступу Жанни Олійник був сталий розвиток. Під час виступу, вона зазначила: “Вже сьогодні Земля використовує більше ресурсів, ніж вона може оновити чи створити, і розуміння того, як кожен з нас на індивідуальному рівні може зробити вклад до сталого розвитку свого міста чи країни є дуже важливим”. Загалом, тема сталості є наріжною для комфортного та щасливого життя не тільки теперішнього покоління, а головне безпечного існування наших дітей та нащадків.

Сталий транспорт та його розвиток в Україні та Чернівцях став основною темою виступу Тетяни Лебухорської, яка зазначила: “Місто має майбутнє в плані мобільності, якщо воно розвиває якісний громадський транспорт.” У відповідь на питання про сучасну проблему з громадським транспортом в Чернівцях, Тетяна пояснила, що “основною проблемою є теперішня різниця інтересів всіх гравців: пасажира, міста та перевізника”. Вирішенням цієї проблеми, з її слів,  є ситуація, коли місто замовляє транспорт та платить за якісні послуги, які надаються перевізником.

Лекція Рудольфа Графа була присвячена темі сталого міста. Він навів приклад дослідження, проведеного у 2015 році, згідно з яким, для 76% людей, сталість - це щось дороге. В рамках проекту “Інтегрований розвиток міст України” було сформовано 8 принципів для сталого розвитку міста, зокрема: поліцентричне місто, компактне місто, місто, яке орієнтується на людей, енергоефективне місто, безпечне місто та ін. За його словами, важливим є дотримуватись цих принципів для розвитку стратегії сталості та інтегрованості.

Анатолій Настасійчук продемонстрував слухачам справжні електромобілі та розповів про всі переваги та недоліки використання такого виду транспорту. Він зазначив: “Вже сьогодні електромобілі є поширеним видом транспорту в усьому світі” та пояснив, що використання електромобіля це не лише менш шкідливо для навколишнього середовища, але й економить кошти та надає пільги водіям.

Захід відбувся у рамках проекту “Через сталий транспорт «Через сталий транспорт до чистого довкілля», який співфінансується Європейським Союзом» через Програму територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова – Україна». Організатори заходу - ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” та ГО “Лабораторія Культури”.

Закінчився ЄВС проект "Youth for Youth 2"

опубліковано 26 квіт. 2018 р., 03:11 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 26 квіт. 2018 р., 03:22 ]

"Youth for Youth 2" - це проект, реалізація якого відбулася в рамках програми Європейська Волонтерська Служба (Еразмус+). ГО "Буковинська агенція регіонально розвитку" брала участь у цьому проекті у якості відправляючої організації. Волонтером проекту від БАРР став Максим Ілюшик. 

Про проект, приймаючу організацію та будні волонтерів можна переглянути у відео. 

Youth for Youth - EVS project


Наталія Князева: Рік у Румунії по ЄВС

опубліковано 14 бер. 2018 р., 03:51 Zhanna Oliynyk

У рамках програми Європейська волонтерська служба Наталія Князева провела один рік у м. Дрегешань у Румунії. Проектом Наталії був Green Life - Choose your side!
Нижче наводимо відгук волонтерки про рік, що минув, її враження та поради.

Поїхати на рік жити в іншу країну, з 5 іноземцями, з не дуже хорошою англійською, з повною відсутністю розуміння, що на тебе чекає - це челенж. Цей рік в EVS був повний челеджів і відкриттів, в першу чергу, про себе, про Румунію, про інші культури, про мови, про суспільні та екологічні проблеми, про Erasmus+ і про людей. Ці відкриття не завжди було легко прийняти, а деякі навпаки дивували і захоплювали. Я можу з упевненістю сказати, що це один з найкращих років мого життя. 

Чому?

1. EVS - це можливість проявити себе. Це не робота. Ви не маєте робити одне й те саме 6 годин на добу цілий рік. В ідеалі, організація, що шукає волонтера, озвучує проблему (тему), з якою вони працюють і ви з командою намагаєтесь знайти різні форми вирішення проблеми/досягнення мети. Ви створюєте воркшопи, клуби, тренінги, презентації, акції, пишите міні-проекти, ставите вистави, залучаєте спільноту. В ідеалі. В житті буває по різному, але мені дуже пощастило з приймаючою організацією, і в нас була повна свобода у виборі активностей і повна відповідальність за них.

2. Це руйнування стереотипів і робота над собою. Відкривати для себе світ інших людей з інших культур - це неймовірно цікаво. Зрозуміти бачення людей про одну і ту саму проблему - це теж дуже цікаво, хоча буває часом тяжко сприйняти. Спільний побут - це складно. Ми склали лист правил, спільних цілей і спільний бюджет. Це нам дуже допомагало, хоча час від часу доводилось нагадувати один одному, поступатися, спробувати зрозуміти, не сприймати особисто, допомагати, вчити та вчитися один в одного. Ми жодного разу серйозно не посварились, хоча розмови на тему відповідальності декілька разів влаштовували. Кожен спробував бути відкритим для світу іншого, і це дало нам багато неймовірних відкриттів.

3. Спробувати дослідити, сприйняти, адаптуватися до іншої культури. Для мене було дуже цікаве відкриття, наскільки Румунія має багато спільного з Україною: поліетнічність, традиції, їжа, музика, національний одяг, легенди, деякі слова, Карпати, Чорне море, Буковина, Бессарабія... Щось прийшло до них з української культури, щось навпаки. Дуже цікава історія, неймовірна природа, гостинні люди, і ті самі проблеми. Ніякого культурного шоку.

4. Можливість вивчити нову мову. Румунська - це одна група мов з італійською і іспанською. Вимова для українців зовсім не складна, оскільки дуже схожий алфавіт, але щоб вивчити мову, треба вивчити сотні нових слів, 7 відмінків, 4 чи 5 часів і трохи відмінну конструкцію речення. Моє вивчення мови, на жаль, обмежилось десятком речень. Багато людей в Румунії знають англійську мову, тому я швидко втратила мотивацію для вивчення місцевої мови, але наприкінці року почала розуміти, про що люди говорять. Так чи інакше, це сприяло швидкому прогресу в англійській, що було одною з найбільших мотивацій для участі в проекті.

5. Знайомство з неймовірними людьми - як з волонтерами, так і з місцевими. Я працювала в організації FCASEC, яка має багаторічний досвід роботи з волонтерами і досвідчених менторів. За рік я познайомилася більше, ніж з сотнею молодих людей у віці від 18 до 30 з різних куточків світу. І маю більше сотні румунських знайомих і біля 10 хороших друзів. І це не тільки, тому що ми проводили активності в проекті, а тому, що, я була активною і доєднувалася до всіх можливих місцевих подій і спільнот: скаутський клуб, туристський клуб, альпіністський клуб, різноманітні фестивалі, подорожі автостопом, походи в гори. Якщо ти відкритий до людей, вони взаємно відкриті для тебе. В колекції чимало захоплюючих історій.
6. Нові навички. Перша з них - навчитися організовувати свій вільний час з користю. На проекті в мене було багато вільного часу, але були й цілі. Це англійська, подорожі, спорт, дослідження історії та культури Румунії та інших країн, вивчення нових методів з неформальної освіти та інше. Краще подумати про особисті цілі ще до початку проекту, це допоможе зібратися і не розгубитися в хвилину, коли ви зрозумієте, що у вас занадто багато вільного часу. Також цей рік допоміг мені навчитися не бути занад-то самокритичною, бачити більше позитиву навколо, готувати страви різних країн світу, спробувати, щось, що ти ніколи не пробував. Як, наприклад, вимовити кілька слів арабською, чи співати щовечора караоке, щоб покращити англійську вимову, чи танцювати турецькі танці, чи їздити автостопом, чи працювати з дітьми 6-8 років... 
7. Це багато-багато подорожей як всередині країни, так і назовні. За рік я побувала у більше ніж в 10 містах Румунії, в деяких по кілька разів, ходила в гори, ночувала в наметах, їздила автостопом і навчилась користуватися Couchserfing. Я була також в захваті, коли побачила ціни на квитки з Румунії в інші країни. Так я побувала в Німеччині, в Італії, в Сербії, в Нідерландах, у Великобританії та Азербайджані. Я не все побачила в Румунії, що хотіла, але це тільки привід повернутися.

EVS в Румунії має свої недоліки та переваги. Це не країна, яка вас з ходу зачарує. Щоб пізнати її історію, культуру, людей треба - зануритись трошки глибше, треба просто там пожити, попрацювати, піти в гори. Але, коли ви пізнаєте її, вам буде шкода їхати, і захочеться зробити щось іще для цих людей і країни. 

Ідея EVS проекту про те, що набуті знання ви повезете назад в свою країну, це допоможе вам покращити своє життя і допомогти це зробити іншим людям навколо вас. Принаймі, розкажіть їм про EVS :)

Відбулася конференція "Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу"

опубліковано 7 бер. 2018 р., 05:08 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 7 бер. 2018 р., 05:09 ]

«Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: три роки на шляху України до єдиного європейського економічного простору»
- конференція, яка відбулася 26 лютого 2018 року в PremierHotelRus. Експерти з регіонів ділилися результатами досліджень євроінтеграційних процесів. Організатором заходу виступив Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.

Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу є інструментом для порівняльного оцінювання ступеня зближення регіональних економічних систем України, до складу якого входять індикатори глибини торговельно-економічних зв’язків регіону з ЄС та індикатори рівня інституційної підтримки, яку обласні державні адміністрації мають забезпечувати для підтримання євроінтеграційного поступу.

Даний інструмент був розроблений Поліським фондом та застосований у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів для всіх регіонів України.

Під час конференції були презентовані результати розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу по Україні та областях за 2014 – 2016 роки. Повний звіт можна завантажити за посиланням: http://pfirs.org/produkti/book/74-ieep-report-2018-final/3-produkti.html

Учасники дослідження порівнювали офіційні статистичні дані за двома субіндексами, що характеризують: поглиблення торговельно-економічних відносин та рівень інституційної підтримки відповідно. У загальному рейтингу перші три місця посіли Чернівецька, Волинська та Тернопільська області відповідно. Лідером Субіндексу глибини торговельно-економічних взаємозв’язків з ЄС стала Волинська область. А першість у розрізі Субіндексу інституційної підтримки євроінтеграційного поступу стала Чернівецька область. Аналітики з регіонів також озвучили динаміку євроінтеграційних процесів в своїх областях. Головний експерт проекту Тетяна Зосименко відзначила, що торговельно-економічні відносини з країнами ЄС стали міцнішими. Також, на її думку, інституційна підтримка процесів з боку обласних адміністрацій була прогресивною, однак залишається слабким місцем.

За словами регіонального експерта проекту Васильченко Галини в Івано-Франківській області (Громадський центр «Ділові ініціативи») Індекс євроінтеграційного поступу на Івано-Франківщині є незадовільним, а Субіндекс інституційного розвитку виглядає ще гірше. «Усі ідеї та документи національного рівня, пов’язані з євроінтеграцією, адміністрацією не використовуються, - запевняє експерт. – Окремі підприємства наслідують європейські стандарти, однак комплексна політика в цьому питанні відсутня». Саме тому інституційну складову, незважаючи на велику кількість проектів, пані Галина оцінила зі стриманим оптимізмом.

«Якщо після прийняття Угоди про Асоціацію була потужна інформаційна та інституційна підтримка процесів євроінтеграції, особливостей торгівельно-економічних стосунків, посилення експертного потенціалу, то зараз усі регіони вийшли приблизно на один рівень. Харківська ж область у цьому рейтингу посіла 20-ту позицію», - повідомив регіональний експерт проекту від Харківського громадського Фонду місцевої демократії Козоріз Віктор. На думку виступаючого провал інвестиційної політики зумовлений недоброчесними інвестиціями. Однак позитив у даному випадкуексперт вбачає в тому, що у напрямку інституційної підтримки проводиться багато активностей.

Серед інших Рівненська область показала досить цікаву динаміку. Ще у 2015 році цей регіон був аутсайдером цього дослідження, однак упродовж даного дослідницького періоду відбувся відчутний зріст. «Він зумовлений збільшенням експорту в країни ЄС товарів та послуг», - запевняє Кашинський Олександр, регіональний експерт проекту з Острозької міської громадської організації «Школа політичної аналітики «Поліс» (Рівненська область). Також, за його словами, в інституційному плані вагому роль зіграв розвиток зеленого туризму. «Індекс потягнула вниз недостатня інформаційна підтримка», - таким висновком експерт завершив свій виступ.

«Хмельниччина демонструє, хоч і повільну, але позитивну динаміку в показниках експорту та залучених інвестиціях», - зазначив регіональний експерт проекту від громадської організації «Хмельницька ініціатива» Черненко Олег (Хмельницька область). Негативною тенденцією, на його думку, є те, що адміністрація задекларувала розвиток зеленого туризму, однак кроків в цьому напрямку так і не зробила. Інформаційне висвітлення серед іншого також знаходиться на низькому рівні.

На останок експерт та тренер проекту Вдовенко Юрій також поділився порівняльною інформацією про обсяги експорту та імпорту у країнах Східного партнерства (Азейбаржан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна) у торговельно-економічних відносинах з ЄС. За обсягами експорту до ЄС Україна займала впевнені лідерські позиції серед країн СхП протягом 2014-2016 років, а за обсягами імпорту з ЄС Україна лідирувала протягом всього періоду дослідження: 2009 – 2016 рр.

Ззахід було проведено в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів. Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи «Просування реформ в регіони» Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) та «Європейської правди» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid).

Команда "БАРР" розвиває комунікаційні навички

опубліковано 27 лют. 2018 р., 04:51 Zhanna Oliynyk


Хорошою традицією для команди “БАРР” є проведення на початку року внутрішньоорганізаційних навчань та тренінгів. 17-18 лютого відбувся тренінг із написання комунікаційної стратегії та політики партнерства, у результаті якого очікується пожвавлення комунікаційної роботи організації та підвищення її якості.

Фасилітували роботу Вікторія Талашкевич та Ольга Гриднєва (Прес-клуб реформ в Кропивницькому). Учасники тренінгу мали змогу визначити комунікаційні цілі організації та цільові аудиторії, пропрацювати ключові меседжі.

Дякуємо тренеркам за надзвичайно корисні і продуктивні дні, в результаті яких ми отримали якісно підготовлені внутрішні документи, остаточно визначилися із напрямами розвитку організації та обрали канали комунікації для їх досягнення.
Тренінг відбувся в рамках проекту «Електронні петиції - інноваційний інструмент залучення громади до прийняття рішень» (грантовий договір №247USG15-01610/02). Проект реалізовано в рамках фінансування Угоди про співпрацю №AID-121-A-14-00003 між Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання».

Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки. Презентація результатів у Чернівецькій обл.

опубліковано 13 лют. 2018 р., 06:18 Mykola Liakhovych

index
13 лютого 2018 року у Буковинському медіа-центрі «Belle Vue» відбулась презентація «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014–2016 роки. Презентація результатів у Чернівецькій області». Під час заходу були представлені результати дослідження розрахунку Індексу Євроінтеграційного Економічного Поступу за 2014 – 2016 роки в Чернівецькій області. За результатами розрахунку Чернівецька обл. вийшла на перше місце в рейтингу. Під час презентації експерти досить критично охарактеризували інституційний субіндекс, який хоч і вивів Чернівецьку обл. на перше місце, проте є достатньо суб’єктивним.

Презентація викликала дискусію в аудиторії, присутні активно задавали питання та висловлювали зауваження, зокрема щодо врахування ролі малого та середнього бізнесу, впливу змін до Податкового Кодексу України щодо врахування місця ведення господарської діяльності та питання інтелектуальної власності на розрахунок індексу.

Інтерактивні матеріали доступні за посиланням

Організатором заходу була ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку». Захід проводився в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів. Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid).

Обласна влада має докласти зусиль для узгодження стратегії розвитку області та програм транскордонного співробітництва, які фінансуються ЄС

опубліковано 13 лют. 2018 р., 05:46 Mykola Liakhovych   [ оновлено 13 лют. 2018 р., 06:10 ]

RoundTableCBC
Стратегії розвитку Чернівецької області та програмам ЄС із транскордонного співробітництва до 2020 р. бракує узгодженості. До таких висновків дійшли експерти з громадської організації «Буковинська агенція регіонального розвитку» у дослідженні, яке було презентовано 13 лютого 2018 р. у м Чернівці за участі представників громадських об’єднань та науковців.

В дослідженні зазначається, що готуючись до наступного періоду планування на 2021-2027 р., область має докласти більше зусиль для координації пріоритетів Стратегії розвитку Чернівецької області та програм транскордонного співробітництва ЄС. Це розширить можливості регіону отримати додаткові кошти від Європейського Союзу на розвиткові проекти. Перевага прикордонного положення та наявність програм ЄС можуть стати потужним джерелом для впровадження проектів розвитку за умови концентрації зусиль на пріоритетних напрямках.

«Для вирішенні неузгодженості між стратегією розвитку області та програмами транскордонного співробітництва необхідно забезпечити координацію не лише між Департаментом регіонального розвитку та Управлінням міжнародного співробітництва та інвестицій ОДА, які відповідають за розробку стратегії області та беруть участь у розробці транскордонних програм ЄС, але й між ОДА та облрадою, у тому числі, через «Агенцію регіонально розвитку Чернівецької області», громадських об’єднань та бізнесу»,‒ прокоментував голова ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» Микола Ляхович.

«Якщо обласна влада не справляється з цієї функцію [розробкою та впровадженням стратегії], то цю монополію треба забрати у громадський сектор. Не робите – до побачення!”, - зауважив Сергій Осачук, в. о. директора Агенції регіонального розвитку Чернівецької обл.

Крім покращення координації між відповідальними підрозділами, представниками громадськості запропоновано розробити прозорий механізм бюджетного співфінансування європейських проектів; визначити чіткі завдання для агенції регіонально розвитку у т. ч. із залучення ресурсів програм транскордонного співробітництва та забезпечити її необхідними ресурсами, провести прозорі кадрові конкурси; активно залучати Центр розвитку місцевого самоврядування та інші організації, які працюють з об’єднаними територіальними громадами, для залучення коштів ЄС в область.

Довідкова інформація:

Круглий стіл проводився в рамках проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей», який реалізує ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів (партнер в Чернівецькій обл. – ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку») за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» та під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Метою проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей» є підвищення ефективності виконання регіональної політики та транскордонного співробітництва в прикордонних регіонах України (в т. ч. в контексті використання Україною допомоги з боку ЄС) через посилення позитивного синергетичного ефекту від взаємодії програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку у Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській, Волинській, Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій та Одеській областях.

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

1-10 of 146