Публікації

Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014 – 2016 роки

опубліковано 19 бер. 2018 р., 07:38 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 19 бер. 2018 р., 07:43 ]

Пропонуємо Вашій увазі публікацію результатів дослідження розрахунку «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні за 2014–2016 роки»

Дослідження здійснено в рамках проекту «Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу: оцінка економічних реформ в регіонах України на шляху до впровадження зони вільної торгівлі з ЄС», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів. Реалізація проекту стала можливою в рамках ініціативи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (м. Київ) «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid).

Для цитування:
Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні 2014 – 2016: три роки на шляху до єдиного європейського економічного простору / упоряд. М. Корявець. – Чернігів: Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень, 2017-2018. - 49с.

Регіональна політика в Україні: підсумки розробки та перспективи реалізації стратегій регіонального розвитку

опубліковано 8 груд. 2017 р., 07:37 Mykola Liakhovych

Регіональна політика в Україні: підсумки розробки та перспективи реалізації стратегій регіонального розвитку / упоряд. Є. Романенко. – Чернігів: Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень, 2016. - 130 с.

Безпека дорожнього руху у Чернівцях: результати обстеження та рекомендації

опубліковано 30 жовт. 2017 р., 01:27 Zhanna Oliynyk   [ оновлено 21 лют. 2020 р., 02:45 користувачем Mykola Liakhovych ]

Пропонуємо Вашій увазі звіт, який є результатом експертного обстеження безпеки вулично-дорожньої інфраструктури у Чернівцях.
Обстеження проведено у рамках проекту "Безпечні вулиці", що реалізовується спільно з Чернівецькою міською радою та Управлінням патрульної поліції у м. Чернівці у рамках Програмної ініціативи "Права людини та правосуддя" Міжнародного фонду "Відродження". Метою проекту є підвищення рівня безпеки на дорогах міста Чернівців через налагодження та посилення співпраці органів місцевого самоврядування, патрульної поліції та громадськості.

Завдання дослідження:
 • оглянути і оцінити поточний стан безпеки руху у Чернівцях на основі наявних даних про аварійність, травматизм та смертність; 
 • провести неупереджене обстеження і оцінку безпеки вулично-дорожньої інфраструктури у вибраних місцях на території міста; 
 • надати місту список рекомендацій конкретних дій, що мають високий потенціал підвищення безпеки в місті.
Зміст звіту:
 1. Огляд статистики травматизму і смертності на вулицях Чернівців
  1. Кількісні показники травматизму та смертності
  2. Географічний аналіз аварійності
  3. Економічний аналіз втрат від ДТП
  4. Ігнорування ременів безпеки автомобілістами Чернівців
 2. Результати обстеження аварійно небезпечних місць у Чернівцях
  1. Список обстежених місць
  2. Виявлені інфраструктурні недоліки
   1. Відсутнє точкове освітлення пішохідних переходів
   2. Відсутність пониження бордюрного каменю та тактильної плитки
   3. Відстань для долання пішоходами є небезпечно великою (понад 10 метрів)
   4. Невпорядкованість паркування
   5. Недостатня оглядовість
   6. Фізична застарілість дорожніх знаків
  3. Фактор високої швидкості
 3. Рекомендовані дії для міста Чернівців з підвищення безпеки дорожнього руху
  1. Короткострокові рекомендації
  2. Середньострокові рекомендації
  3. Довгострокові рекомендації
 4. Додаток 1. Картки обстежених аварійно небезпечних місць у місті Чернівці
 5. Додаток 2. Виявлені інфраструктурні недоліки в обстежених аварійно небезпечних місцях у місті Чернівці
На підставі інформації, зібраної під час роботи в місті та викладеної у цьому звіті, автори дослідження розробили список рекомендацій для міста Чернівці.
Рекомендації впорядковані за критерієм ймовірних строків і простоти виконання – заходи, які можливо виконати в коротший термін та за мінімальних фінансових та адміністративних ресурсів, поставлені вище у списку. Однак, ми рекомендуємо муніципалітету критично ставитись до цієї умовної класифікації і самостійно визначатися з пріоритетами та послідовністю кроків залежно від наявних ресурсів, стратегічних планів та інших обставин, інформація про які не була предметом цього дослідження.

Автори дослідження:
Андрій Коман – архітектор, проектувальник: andrii.koman@gmail.com, тел. 096-78-250-78;
Віктор Загреба – аналітик, дослідник: viktor@zagreba.com, тел. 067-442-14-94.

Разом зробимо вулиці Чернівців безпечними!

Новини та анонси заходів публікуються на сторінці проекту “Безпечні вулиці” у соціальній мережі Facebook, а також у відповідних розділах нашого сайту.

Звіт за результатами експертного опитування "Україна Експертна 2015"

опубліковано 23 бер. 2016 р., 14:20 Mykola Liakhovych   [ оновлено 23 бер. 2016 р., 14:37 ]

Виконавці: Асоціація регіональних аналітичних центрів (АРАЦ), Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень

Мета дослідження: Виявлення експертного середовища як неінституціоналізованої групи осіб, які в силу своїх особистісних, професійних чи інших якостей можуть здійснювати вплив на формування громадської думки в регіонах України

Об'єкт дослідження: лідери громадської думки, суспільно та політично активні громадяни 24 регіонів:

 • керівники та активісти громадських організацій;
 • керівники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх окремих підрозділів;
 • редактори та журналісти регіональних засобів масової інформації;
 • керівники та активісти обласних та міських осередків політичних партій;
 • науковці

Предмет дослідження: оціночні судження лідерів громадської думки (експертів) в областях України:

 • окремих аспектів розвитку суспільно-політичної ситуації в регіонах, можливих напрямків її покращення;
 • розвитку громадського сектору, ступеня залучення громадськості до вирішення суспільних проблем в регіонах та контролю за діяльністю органів влади;
 • засад формування регіонального інформаційного простору, можливого впливу органів влади на редакційну політику та об’єктивність регіональних засобів масової інформації;
 • рівень залучення політичних партій до процесу формування регіональної політики.

Період проведення: січень-лютий 2016 року.

Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні

опубліковано 15 січ. 2016 р., 01:27 Mykola Liakhovych   [ оновлено 15 січ. 2016 р., 01:28 ]

У цьому звіті на основі даних Державної служби статистики України та її територіальних органів проведено компаративний аналіз показників за 2014 рік, що дозволяють виявити поточний стан регіонів з позицій їх готовності включення у процеси економічної інтеграції з ЄС, а також у перспективі відстежити прогрес регіонів у реалізації цілей входження у єдиний економічний простір країн Європейського Союзу. Публікація розрахована на широке коло читачів, в тому числі – експертів у сфері економіки, науковців, громадських активістів та зацікавлених громадян.

Звіт підготовлено в рамках проекту «Сприяння країн Вишеградської четвірки в оцінці економічних реформ регіонів України в умовах інтеграції до ЄС», що здійснюється Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м.Чернігів) і Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду (Словаччина) у партнерстві з Центром досліджень словацької асоціації зовнішньої політики (Словаччина), Міжнародним центром демократичних перетворень ICDT (Угорщина), Фундацією українсько-польської співпраці PAUCI (Польща), Асоціацією аналітичних центрів за відкрите суспільство PASOS (Чехія) та Чернігівським національним технологічним університетом.

Індекс Євроінтеграційного Економічного Поступу в Україні / упоряд. М. Корявець. – Чернігів: Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень, 2015.- 104с.

Інфраструктура регіонів

опубліковано 15 січ. 2016 р., 01:24 Mykola Liakhovych

Дослідження підготовлено в рамках проекту "Стан та перспективи розвитку інфраструктури регіонів", що реалізовується регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні у співпраці з Польським фондом міжнародних та регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів.

Мета дослідження полягає у проведенні оцінки рівня розвитку інфраструктури відповідних регіонів, визначення слабких місць та розробці практичних рекомендацій щодо фінансування її розвитку.

Інфраструктура регіонів

Регіони України – 2014

опубліковано 6 серп. 2015 р., 03:33 Mykola Liakhovych   [ оновлено 6 серп. 2015 р., 04:28 ]

Регіони України 2014

Напередодні впровадження адміністративної реформи в Україні, якою, зокрема, передбачається посилення ролі місцевих та регіональних громад у формуванні державної політики, зростає необхідність існування комплексних та об’єктивних оцінок щодо ситуації у різних сферах суспільного життя на рівні областей.

Цією збіркою Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) та Асоціація регіональних аналітичних центрів, активним членом якої є Буковинська агенція регіонального розвитку, започатковують щорічні публікації, присвячені соціально-економічним та політичним процесам регіонального розвитку у кожній області.

Мета публікації – сформувати періодичний моніторинговий загальноукраїнський проект в розрізі областей щодо розвитку суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в Україні. Регіональні статті подаються за єдиною схемою, що дозволяє проводити порівняльний аналіз різних аспектів регіонального розвитку.

Авторами матеріалів є незалежні регіональні експерти громадського сектору, а подана точка зору – альтернативною до офіційної щодо суспільно-політичних та економічних процесів в усіх областях України.

Матеріали будуть цікаві представникам органів влади, неурядових організацій, політичних партій, науковцям, журналістам.

Надання адміністративних послуг в Україні: погляд з регіонів

опубліковано 6 серп. 2015 р., 03:24 Mykola Liakhovych   [ оновлено 6 серп. 2015 р., 04:29 ]

Надання адміністративних послуг в Україні: погляд з регіонів
Дане видання містить інформацію про результати моніторингу діяльності центрів надання адміністративних послуг у містах обласного значення п’ятнадцяти регіонів України, здійсненого в рамках проектів «Асоціація регіональних аналітичних центрів: інструмент для підвищення ефективності управління в регіонах України» та «Поліпшення системи адміністративних послуг в Україні через активізацію аналітичних громадських організацій». Публікація розрахована на широке коло читачів, в тому числі – експертів з публічної адміністрації, науковців, громадських активістів та зацікавлених громадян.

Звіт підготовлено в рамках проекту «Асоціація регіональних аналітичних центрів: інструмент для підвищення ефективності управління в регіонах України», що здійснюється Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів, членом якої є Буковинська агенція регіонального розвитку, Міжнародною Асоціацією Інституцій Регіонального Розвитку “МАІРР” та Асоціацією аналітичних центрів за відкрите суспільство (PASOS) за підтримки Європейського Союзу.

Фінансування видання здійснено в рамках проекту «Поліпшення системи адміністративних послуг в Україні через активізацію аналітичних громадських організацій», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

100 Міст – крок вперед. Моніторинг впровадження інструментів електронного урядування як основи надання адміністративних послуг в електронному вигляді

опубліковано 6 серп. 2015 р., 03:13 Mykola Liakhovych   [ оновлено 6 серп. 2015 р., 04:35 ]

100 Міст – крок вперед. Моніторинг впровадження інструментів електронного урядування як основи надання адміністративних послуг в електронному вигляді

У цьому досліджені проаналізовано рівень розвитку офіційних веб-сайтів та системи електронного документообігу органів місцевого самоврядування міст України, проведено оцінку організації діяльності Центрів надання адміністративних послуг міст України. В результаті дослідження сформовано рейтинг міст по окремим показникам, виявлено типові проблеми та кращі практики впровадження інструментів електронного урядування, на основі результатів дослідження будуть сформовані публічні рекомендації щодо підвищення готовності органів місцевого самоврядування міст України до надання адміністративних послуг в електронному форматі. Регіональним партнером у Чернівецькій області виступила ЧОГО "Буковинська агенція регіонального розвитку"

Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів непередодні підписання Угоди про Асоціацію: Матеріали проекту

опубліковано 6 серп. 2015 р., 02:59 Mykola Liakhovych   [ оновлено 6 серп. 2015 р., 04:31 ]

У видання узагальнено матеріали проекту "Зона вільної торгівлі з ЄС: очікування регіонів напередодні підписання Угоди про Асоціацію", реалізованого ГО "Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень" у співпраці з ГО "Інститут економічних досліджень та політичних консультацій", другою робочою групою Української нацоінальної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства та Асоціацією регіональних аналітичних центрів, членом якої є ЧОГО "Буковинська агенція регіонального розвитку", за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

1-10 of 11