Візьми сад з собою

Міський сад у дворику на Зеленій: візьми сад з собою

Партнер проєкту: Публічна бібліотека Чортківської міської ради.

Фінансування: Громадська організація «ДІКСІ ГРУП» в межах грантового контракту №NЕАR-ТS/2021/428-365  «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу» (Європейська комісія)

Про проєкт

Ідея проєкту зародилась зз бажання зробити публічний простір бібліотеки зручнішим для мешканців Чорткова. Ми бачили, як працюють міські сади в Полтаві, Києві та Львові, тож спробували поекспериментувати й у дворику нашої книгозбірні. Почали із вирощування прянощів і декоративної зелені на балконі. 

У межах проекту у дворику буде спільно втілено низку природоорієнтованих зелених рішень: зелену стінка з прянощами та зеленню, балконний сад, сезонну овочеву міні-грядку, живу огорожу, та навіть будиночок для комах. Створення міського саду є дієвим інструментом  адаптації до змін клімату через збільшення територій продуктивного озеленення та стимуляцію локального біорізноманіття, та водночас спосіб розбудови об’єднаної спільними цінностями спільноти готової діяти. Окрім того, поширення практики міського городництва покращує доступ до здорової їжі у міському контексті та стимулює формування здоровіших харчових звичок і свідомого підходу до споживання.

Практичні майстерні взаємодоповнюватимуться програмою відкритого лекторію, що включатиме обговорення про зелені рішення для міст, міське городництво як один з інструментів для адаптації до змін клімату, свідоме споживання, поводження з відходами (зокрема, харчовими), особисту відповідальність  кожного у зеленому розвитку міста.

Кожен, хто братиме участь у заходах чи навідуватиметься в дворик, зможе «взяти сад з собою»: підгледіти зелену ідею для свого подвір’я, житлового кварталу, скверику, чи навіть школи, навчитися всього необхідного для її втілення, зібрати насіння та ідеї для проростання. Так спільними зусиллями і маленькими кроками ми будемо перетворювати Чортків у ще більш зелене, стійке до глобальних викликів та дружнє до людей.