Як працює бюджет участі міста дізнавались ініціативні чернівчани

Дата публікації допису: 25 серп. 2016 8:51:35

22 серпня 2016 року відбулась лекція "Ідея на мільйон або як змінити місто завдяки бюджету участі”. Лекцію проводила заступник голови Буковинської агенції регіонального розвитку Тетяна Лебухорська, яка була співавтором положення про бюджет участі та є членкинею експертної групи з оцінки проектів бюджету участі.Бюджет участі є новою, але досить популярною ініціативою в українських містах, яка означає використання частини бюджетів міст (як правило, 1%) на втілення в життя проектів, розроблених та обраних мешканцями.

В Чернівцях Положення про бюджет участі прийняте депутатами у липні, тож терміни на підготовку проектів мешканцями досить стислі (з урахуванням кінцевої дати подання проектів, яка припадає на 5 вересня). Саме тому, в рамках проекту «Спільний простір», який власне покликаний стимулювати ініціативу мешканців щодо розвитку міста, було вирішено провести лекцію, присвячену саме бюджету участі.

Місце проведення лекції було обране не випадково, адже Садгора є одним з найменш ініціативних мікрорайонів міста, і часто чернівчани говорять про те, що Садгора – це окрема республіка. Мешканці цього віддаленого району рідко відвідують зустрічі та заходи в центральній частині міста, тож для залучення більшої кількості учасників, захід проводився максимально близько до самих учасників. Під час лекції Тетяна дуже детально пояснила весь механізм бюджету участі, від пошуку ідеї до її втілення. Значна частина лекції була присвячена підготовці проектної заявки, оскільки для більшості мешканців це перший досвід роботи з подібним документом. Звісно, мешканці ставили дуже багато запитань, зокрема, про відповідальність виконавчих органів міської ради за неякісне втілення чи не втілення проектів взагалі; роль посадовців міської ради у допомозі мешканців з формуванням бюджету проекту та можливості комунікації з посадовцями; спільне планування «дворових» проектів та вибір найкращого варіанту благоустрою дворів.

Зважаючи на інтерес мешканців до лекції, на суть та кількість поставлених запитань, команда проекту «Спільний простір» вважає, що бюджет участі чернівчан має всі шанси стати успішною ініціативою, та стане ще одним кроком до широкого залучення мешканців до розвитку міста.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 132 03 62 або, написавши листа на адресу tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua – Тетяна Лебухорська.

__________________________________________________________________

Захід відбувся в рамках проекту «Спільний простір», який виконують ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».