БАРР взяла участь у засіданні РГ2 УНП ФГС СП

Дата публікації допису: 20 черв. 2013 12:12:10

Микола Ляхович, голова Чернівецької обласної громадської організації "Буковинська агенція регіонального розвитку", взяв участь у засіданні Робочої групи 2 «Економічна інтеграція і зближення з політиками ЄС» Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, що відбулось 12 червня 2013 року у рамках Міжнародної конференції «Україна-Білорусь: нові можливості розвитку транскордонного співробітництва» у м. Чернігові.

До роботи групи долучилися експерти провідних громадських організацій, зокрема, Інституту економічних досліджень і політичного консалтингу, Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця», Українського фонду підтримки підприємництва, Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень, Буковинської агенції регіонального розвитку, Центру Європейської Співпраці та інші.

На початку засідання учасників було проінформовано про діяльність РГ 2 у першому півріччі 2013 року. Особливу увагу було зосереджено на доопрацюванні позиційного документу РГ 2 щодо розвитку малого та середнього бізнесу в країнах Східного партнерства, який був представлений на засіданні профільної Платформи 14 травня 2013 року.

На думку учасників, українська влада свідомо приймає негативні рішення щодо євроінтеграційного курсу України. Проте, більшість присутніх висловили сподівання, що Україна підпише Угоду про асоціацію з Європейським Союзом уже цього року. Таким чином, окрім декількох аспектів поточної роботи РГ 2 були розглянуті можливі формати роботи у разі позитивного, або негативного результату щодо підписання Угоди.

Під час обговорення потенціалу представлених на засіданні РГ 2 організацій учасники зупинилися на одному з пріоритетних напрямів економічної інтеграції та конвергенції з політиками ЄС, а саме на підтримці малого та середнього бізнесу. Окремим питанням були розглянуті ефективні механізми розподілу коштів Європейського Союзу.

Любов Стасів, народний депутат V скликання, зазначила, що «малий та середній бізнес в Україні знаходиться в зародковому стані». Також експерт розповіла про реалії впровадження національної політики в контексті функціонування Українського фонду підтримки підприємництва, який за державні кошти реалізує затверджені урядом заходи та програми задля різнопланової підтримки підприємництва.

Учасники засідання погодилися, що інформаційно-освітні кампанії, такі як проведення семінарів для представників малого та середнього бізнесу є неефективним інструментом роботи. «Необхідні реальні інвестиції для реальних справ», — заявив Маркіян Желяк, голова Центру Європейської Співпраці.

Питання про наближення до стандартів Європейського Союзу обговорювалося в контексті реформування національного законодавства на основі проведення аналітичних досліджень, а також лобіювання розроблених пропозицій на рівні законодавства.

Також у рамках заходу було презентовано концепції проектів РГ 2 на ІІ півріччя та було порушено питання доцільності формування позиційного документу РГ 2 напередодні Саміту Східного партнерства у м. Вільнюсі у листопаді 2013 року.

До того ж, учасники мали змогу долучитись до дискусії в рамках міжнародної конференції, яка була присвячена питанням розвитку транскордонного співробітництва на українсько-білоруських прикордонних територіях та використання досвіду Вишеградських країн.