Буковина стала шостою у рейтингу розвитку демократії

Дата публікації допису: 24 бер. 2017 13:18:46

24 березня 2017 року у Чернівцях відбулась презентація результатів вимірювання Індексу демократичного розвитку областей України. ЧОГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”, регіональний партнер проекту, представила комплексне дослідження, у результаті якого створено загальнонаціональний рейтинг демократичного розвитку областей України.

Дослідження виконувалося протягом листопада 2016 року – січня 2017 року в 24 областях України, за виключенням тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.

Кращими показниками у області є активність людей, толерантність громадян до нацменшин та розвиток малого бізнесу і підприємництва, гірше - з корупцією та з роботою адміністрацій. Розповідає Микола Ляхович, голова ЧОГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”:

"Найгірші значення Чернівецька область мала по таким показникам, як якість державних адміністрацій та корупція, а найкращий бал набрав блок "міжконфесійні та міжетнічні відносини."

За підсумками 2016 року Чернівецька обл. опинилась на 6-му місці із значенням інтегрованого індексу 3,20 за п’ятибальною шкалою, поступившись Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Сумській та Львівській областям. Отримані дані свідчать, що всі регіони України відносяться до змішаного/перехідного типу з середнім значенням інтегрального показника по Україні на рівні 3,05. Значення компонентних індексів Чернівецької обл. коливаються від найгіршого 2,62 за рівнем корупції до найкращого 4,00 за складовою міжконфесійних та міжетнічних відносин.

Дослідження проводилося в рамках проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України», який реалізовано ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» (м. Чернігів) у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки National Endowment for Democracy (NED).