Чернівчанам презентували систему відеомоніторингу на перехрестях

Дата публікації допису: 23 серп. 2015 9:05:45

Відео моніторингова система безпеки дорожнього руху запрацювала у Чернівцях. Це стало результатом реалізації проекту “Інформаційна система безпеки дорожнього руху” (MIS ETC 1719), який впроваджується в рамках Спільної Операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007–2013».Партнерами проекту в Чернівцях є Чернівецька міська рада та Чернівецька обласна громадська організація «Буковинська агенція регіонального розвитку». Закордонними партнерами виступають міська рада м. Унгени (Республіка Молдова, бенефіціари проекту) та муніципалітет м. Дорогой (Румунія). Результати впровадження проекту презентовано 20 серпня на фінальній прес-конференції в м. Унгени (Республіка Молдова).

Загалом бюджет українських партнерів проекту складає 76 004,58 євро, з яких 68 419,86 євро будуть профінансовані за рахунок коштів Євросоюзу, що становить 825 721,36 грн. та 743 320,20 грн. відповідно.

Проект передбачав впровадження комплексу заходів, спрямованих на встановлення транскордонного партнерства у виробленні спільних рішень для оптимізації та покращення дорожньої інфраструктури, наближення її до стандартів Євросоюзу. Зокрема, в ході реалізації проекту будо проведено аналіз наявної дорожньої інфраструктури та безпеки дорожнього руху, розроблено методичні рекомендації з підвищення безпеки дорожнього руху, проведено низку вуличних акцій, в тому числі для дитячої аудиторії.

Головним результатом проекту для міста Чернівці стало встановлення системи відеоспостереження перехресть, що дозволить покращити ситуацію у сфері безпеки дорожнього руху Чернівців.

Відео моніторингова система включає відео сервер, сервер обробки даних та 30 відеокамер на перехрестях Головної – Руської, Московської Олімпіади – Калинівської, Комарова – Головної, Комарова – Небесної Сотні, Проспекту Незалежності – Головної, Проспекту Незалежності – Небесної Сотні, Руської – Винниченка, Руської – Московської Олімпіади.

Результати аналізу безпеки дорожнього руху засвідчили, що кількість ДТП на дорогах міста зросла з 910 випадків у 2013 році до майже 2 тисяч випадків у 2014 році. За даними ДАІ, основними видами ДТП в місті є зіткнення, наїзд на перешкоду, наїзд на транспортний засіб, що стоїть, наїзд на пішохода. Найпоширенішими причинами скоєння ДТП є порушення правил маневрування, перевищення безпечної швидкості, недотримання дистанції та порушення правил проїзду перехресть.

В ході проекту Буковинська агенція регіонального розвитку провела опитування водіїв міста з метою виявлення їхнього бачення ситуації щодо безпеки на дорогах. На думку водіїв, найпоширенішими причинами аварій на дорогах є вживання алкоголю, неуважність та недосвідченість водіїв, відсутність взаємоповаги, недотримання обмеження швидкості та інших правил дорожнього руху. Дуже часто водії вказували на те, що порушенню правил дорожнього руху сприяє безкарність водіїв, погана робота ДАІ та можливість «купити» водійські права без відповідного навчання та іспитів. Серед 111-ти опитуваних водії авто, 89,2% вважають себе дисциплінованими водіями. У той же час, лише 24,3% вказали, що завжди дотримуються правил дорожнього руху.

Що ж стосується причин, які здаються водіям достатніми для порушення ПДР, найчастіше згадується поганий стан доріг (71,2% водіїв). Сильними аргументами також вважаються неадекватна регуляція дорожнього руху, недостатня кількість знаків для регулювання дорожнього руху, і навіть термінові справи водія. Лише 22 людини вважають, що правила дорожнього руху не можна порушувати з жодних причин. Також водії зазначили, що найчастіше вони порушують правила паркування та перевищення швидкості на трасі. Щодо способів покращення дорожньої ситуації у місті, то респонденти вважають, що перш за все треба привести до ладу дорожню інфраструктуру і тільки потім накладати штрафи на водіїв.

Проект є надзвичайно важливим в контексті реформування міліції та перспективи створення в містах муніципальної міліції.