Чернівчанам розповіли про виклики та можливості ревіталізації культурних закладів

Дата публікації допису: 25 серп. 2016 8:55:41

23 серпня 2016 року в відбулась лекція «Ревіталізація в дії: як із закинутої муніципальної установи зробити популярний простір». Тетяна Попович, художня керівниця Будинку культури на Збоїщах (м. Львів) ділилася досвідом ревіталізації Народного дому та досвідом співпраці з громадою.За три роки роботи на Збоїщах, громадська ініціатива klaster.in.ua пройшла 3 етапи еволюції: активна агресія, пасивне споживання та співтворення. Молода амбітна команда, яка прийшла з ініціативою змінити життя району Збоїща, але натомітсь зіткнулась з тотальним несприйняттям та агресією з боку мешканців. Чому? Команда була чужою для мешканців району, пропонувала ідеї та рішення, які ані належали, ані сприймались мешканцями. Команда прийшла до людей старших за віком, які в наших традиціях вважаються більш досвідченими, а отже молодь не сприймалась як експерти. І лише постійна та незмінна робота над ідеєю змін дозволила перейти від агресії до етапу пасивного споживання, коли мешканці радше змирились з ініціативою, але все ще залишались у пасивній ролі.

Сьогодні все та ж амбітна команда пропонує творчі та цікаві події, цільовою аудиторією яких є діти, залучаючи підтримку з боку симпатиків, донорів та Львівської міської ради, і ставить перед собою ще більш амбітні цілі – створити простір для людей, який буде завжди відкритий та доступний, без графіків та домовленостей.

Чернівчани по-різному сприйняли почуту інформацію, адже в залі були присутні і молодь, які із захопленням слухали успішний кейс формату нової культури, і досвідчені працівники культурної сфери, які всю інформацію фільтрували через призму свого досвіду та традицій. Проте кожен учасник, незалежно від віку, вийшов з розумінням того, що все можливо, але на все потрібен час та енергія.

Детальну інформацію про захід можна отримати за телефоном +38 050 132 03 62 або, написавши листа на tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua – Тетяна Лебухорська.

__________________________________________________________________

Захід відбувся в рамках проекту «Спільний простір», який виконують ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».