Чернівчани дізнавались як через мистецтво спричиняти соціальні зміни

Дата публікації допису: 15 лист. 2016 7:56:01

13 листопада 2016 р. у галереї SweetArt відбулася лекція-дикусія “Пошуки спільного як мистецька практика”. У ролі спікера виступила Анна Хвиль - активістка, дослідниця, культурна менеджерка, діджейка, ідейний автор багатьох українських проектів. Протягом двох годин Анна ділилася своїм досвідом співкоординації програми розвитку культурної співпраці Tandem Ukraine, створення Фестивалю сусідів на Підзамчі, кав’ярні “У сусідів” та ГО “Феміністична майстерня”. Також, спільно зі слухачами вона намагалася знайти відповідь на такі питання, як: Що робить пошуки спільних інтересів у громаді схожими на мистецьку практику? Яка роль колективної уяви і індивідуальної уяви у творенні комфортного міста? Як отримати задоволення від процесу? Для цього аудиторії було запропоновано звернути увагу перш за все на визначення таких важливих елементів, як “спільнота”, “мистецтво”, “уява”, та, найважливіше, адже тільки розуміючи базові поняття можна говорити про “спільнотне” мистецтво. Результатом цього мистецтва нерідко є діалог між членами як однієї спільноти, так і різними групами, а досягти його можна шляхом використання “спільнотнотного” чи “діалогічного” мистецтва, яке направляє творчий потенціал окремих людей на пошуки голосу, через який спільнота може висловити свої інтереси за допомогою мистецьких методів.

Під час другої частини лекції увазі аудиторії були представлені зразки міжнародного “спільнотного” мистецтва, втілені у таких проектах, як “соціальна скульптура” Йозефа Бойса, “Дах палає” (Окланд,1994), “Хор скарг”, “Єдина Естонія” (2005), “Від ранку до ночі” (Лондон, 2011). На завершення Анна звернула увагу присутніх на те, що краса і результати проектів часто невидимі, а тому необхідно шукати нові критерії оцінки. Та впевнено додала - соціальні зміни відбуваються повільно, але обов’язково відбуваються.

__________________________________________________________________

Захід відбувся в рамках проекту «Спільний простір», який виконують Bukovinian Agency for Regional Development та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародний фонд "Відродження".

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 132 03 62 або, написавши листа на tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua – Тетяна Лебухорська.