Чернівчани дізнавались як отримувати інформацію для розвитку міста

Дата публікації допису: 26 груд. 2016 13:29:51

У п’ятницю, 23 грудня, у галереї «Sweet Арт – Знання» (вул.Штейнбарга, 23) в Чернівцях в рамках проекту «Спільний простір» відбулася лекція-дискусія на тему «Наші права на місто». Мова під час лекції йшла про право на інформацію про місто, його майно та кошти. Процес впливу громади на розвиток міста включає роботу з інформацією, більша частина якої знаходиться у розпорядженні владних органів (зокрема про власність чи використання земельних ділянок, плани з розвитку міста, містобудівні умови, та навіть дані про будь-які витрати з бюджету). І мешканці мають повне право отримувати таку інформацію. Лектором виступила Надія Вірна — журналістка, громадська активістка. Вона розповіла про те, як працює закон “Про доступ до публічної інформації”, в кого громадяни мають право запитувати інформацію, як оформляти запити, що робити, якщо вони не отримали відповідь, або отримали нечітку відповідь. Також спікерка познайомила присутніх з ресурсом https://dostup.pravda.com.ua/, який дозволяє не лише робити свої запити публічними, але й знайомитись з результатами запитів інших громадян. “Обізнаність мешканців з можливостями доступу до інформації особливо актуальна для Чернівців у зв’язку із запровадженням бюджету участі. Цього року вперше мешканці подавали свої проекти для розвитку міста. Експертна група змушена була відхилити не один цікавий та перспективний проект через те, що автори проекту не перевірили інформацію про власність або користувача земельної ділянки, на якій пропонувати реалізацію проекту, власність будівлі, щодо якої пропонували ремонтні роботи. І таким чином цікава ідея була перекреслена неможливістю і втілити через невміння чи знання інструментів для роботи з інформацією”, зауважила Тетяна Лебухорська, член експертної групи з оцінки проектів бюджету участі. Одним з питань, яке підняли учасники лекції, — а для чого мешканцям, громадським діячам публічна інформація? Як вони можуть її використовувати? Звісно, це залежить в першу чергу від запитувача - для когось це просто хобі, хтось проводить розслідування, вишукує порушення і далі звертається до правоохоронних органів. Хтось використовує інформацію для планування проектів. “Найважливіше, що нашими запитами ми змінюємо чиновницький апарат. Ми привчаємо їх до відкритості. Крім того, володіючи інформацією про місто, мешканці теж стають власниками інформації, поширюється культура власності, долучення до міста, і завдяки цьому вони також стають більш відповідальними”, зауважила Надія Вірна.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 132 03 62 або, написавши листа на tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua – Тетяна Лебухорська.

__________________________________________________________________

Захід відбувся в рамках проекту «Спільний простір», який виконують ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».