Чернівчани навчались досліджувати та розуміти місто

Дата публікації допису: 29 лип. 2016 4:02:42

26 липня 2016 року галереї «Ратуша» чернівчани мали змогу прослухати лекція урбаністки Наталії Отріщенко «Зрозуміти місто: досвід соціології». Значну увагу під час лекції Наталя приділила самому поняттю “місто” та розумінню його сутності, також важливості громадських просторів. За словами Наталії Отріщенко, не чисельність і не щільність населення робить місто містом, а сукупність взаємовідносин, які виникають між людьми. В сучасних теоріях дослідження міста йдеться про руйнування спільноти в місті, оскільки люди “замикаються” у своїх помешканнях, втрачають соціальні зв’язки та мінімізують комунікацію.

Саме тому дуже популярним стає розвиток громадських просторів, які якраз стають просторами для комунікації людей та дозволяють відновлювати і формувати нові спільноти.

Типовими темами для просторового дослідження можуть бути: - уявлення простору (як він виглядає чи може виглядати);

- творення простору (процес, а не результат);

- досвід і присвоєння простору (заміна площ та парків на забудови, виникнення нових скверів);

- взаємодія у просторі (поведінка людей в місті);

- стосунки та рух між просторами.

При виборі методів дослідження варто розпочати з пошуку відповідей на такі запитання: Що ми хочемо знати? Яка наша мета? Якого результату ми очікуємо (віковий чи статевий зріз, набір ідей тощо)? Яких даних потребуємо (максимальне охоплення вибірки чи глибинне дослідження питання)? Яким ресурсом володіємо (фінанси, час, люди)?

На думку Наталії Отріщенко анкетування є останнім етапом дослідження, тоді як такі методи, як спостереження, ментальні карти чи глибинні інтерв’ю виявляються більш корисними для дослідження просторів, і це важливо враховувати при плануванні майбутніх громадських просторів та роботі з мешканцями.

Лекція-дискусія проходила в рамках проекту «Спільний простір», метою якого є посилення спроможності громади Чернівців об’єднувати зусилля та впливати на просторовий розвиток міста. Заходи проекту включають публічні лекції на теми розвитку просторів та урбаністики, зустрічі дискусійної платформи «Urban Cafe», розробку матеріалів щодо впливу громади на просторовий розвиток міста та створення нового публічного простору в Чернівцях.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 132 03 62 або, написавши листа керівнику проекту на tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua – Тетяна Лебухорська. Стежити за подіями проекту можна на його сторінці: www.facebook.com/CommonSpaceCV. __________________________________________________________________________

Захід відбувається в рамках проекту «Спільний простір», який виконують ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».