Дитячий майданчик у Чернівцях власними силами — це реально!

Дата публікації допису: 26 лип. 2016 7:08:08

24 липня у відбулося відкриття майданчику для занять воркаутом у дворі по вул. Південно-Кільцевій 1а. Унікальність майданчику в тому, що всі етапи робіт — від погодження земельних питань до власне облаштування, робилися власними силами мешканців навколишніх будинків.Земельна ділянка, що знаходиться біля будинку по вул. Південно-Кільцева 1 та передана в користування ОМКУ “Міська поліклініка №”, тривалий час знаходилась у занедбаному стані та не слугувала ні відпочинку місцевих мешканців та дітей, ні реабілітації відвідувачів лікарні. У жовтні 2015 року зародилась ініціатива “Буковинська хортиця”, на якій двоє мешканців будинку запросили всіх мешканців на загальні збори, на яких підняли питання про необхідність створення дитячого майданчика та комфортного сквер для відпочинку всіх мешканців будинку. В результаті мешканці провели масштабні прибирання скверу, виготовили та встановили лавиці та смітники, організовували кінопокази та розваги для дітей.

Паралельно розпочалась робота з документами щодо передачі мешканцям даної ділянки та її відведення для створення дитячого майданчика. Мешканці використовували різні інструменти для відстоювання своїх інтересів, в тому числі депутатські звернення. Але найдієвішою виявилася петиція, яка, завдяки шаленій підтримці громади міста, швидко набрала 250 голосів, і вже сесією Чернівецької міської ради було прийнято рішення про тимчасову (до створення дитячого садочку на території лікарні) передачу ділянки мешканцям для облаштування дитячого майданчика.Проект «WORKout ZONA» отримав підтримку Британської ради, яка виділила кошти на придбання та встановлення спортивного комплексу на території майданчика. 24 липня відбулось офіційне відкритття майданчика, для якого мешканці підготували майстер-класи з виготовлення еко-їжі, бісероплетіння, розпис хною, показові виступи зі стрітворкауту, виставку-продаж дитячих книг, фотовиставку історії майданчику, вечірній показ мультфільмів, музику та пригощання. Не оминули увагою даний захід місцеві депутати та очільник міста Олексій Каспрук.

Історія створення майданчика є яскравим прикладом об’єднання громади мешканців задля досягнення спільної мети та демонструє силу і потенціал місцевих громад. Простежити історію створення майданчика мешканцями можна на сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/groups/maydaNchuk/.Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 884 01 71 або, написавши листа керівнику проекту на 4pepo@mail.ru – Василь Фоменко.

Захід відбувається в рамках проекту «WORKout ZONA», який здійснюється за підтримки Британської ради в Україні та ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку».