Для розвитку парків потрібна мотивація, партнерство та ідеї

Дата публікації допису: 21 лист. 2016 12:32:48

18 листопада 2016 р. відбулась зустріч дискусійної платформи Urban Cafe. Літературний Целаніський центр зібрав керівників чернівецьких парків, очільницю міського управління культури, представницю львівського парку культури та місцевих активістів, які з’ясовували “Як зробити успішним міський парк?” З перших хвилин стало зрозуміло, що і у Львові, і в Чернівцях, існують дуже схожі проблеми щодо роботи парків — невизначені земельні межі, незаконні забудови, “ненаситність” підприємців, що працюють в парках. Проте, навіть ці проблеми не повинні стати на заваді у розвитку парків. Найбільший інтерес в учасників викликала презентація Христини Мисак, заступниці директора з розвитку Львівського парку культури та відпочинку, яка розповіла як за 2 роки нова команда розрахувалась з боргами, оновила парк та наповнила його цікавими подіями на будь-який смак. Христина зауважила 2 ключові фактори, що сприяли стрімкому та успішному розвитку парку: 1) партнерство, адже саме партнери допомогли встановити в парку нові атракціони (парк Шервуд, мотузковий парк, дитяче автомістечко тощо), більшість заходів парку організовані партнерськими організаціями, веб-сайт парку безкоштовно розроблений та підтримується львівською ІТ-компанією; 2) відкритість: працівники парку комунікують з відвідувачами як особисто, вивчаючи їх думку та залучаючи до розробки стратегії, так і через мережу Facebook, де сторінка парку має більше 10 тис. учасників, та на якій з’являється оперативна інформація не лише про заходи, але й про всі новини парку.

Робота в бюджетній установі (якою є парки культури) не є високооплачуваною, тож очевидно, що місцеві активісти поцікавились, що мотивує молоду людину із дипломом магістра Британського ВУЗу працювати. “Для мене це свого року challenge (виклик) — зробити із занедбаного парку місце, де через забезпечення відвідувачам різноманітних видів проведення дозвілля виховується культурне середовище. А також беззаперечна віра в те, що такі зміни можливі. І це найкраща мотивація. Я розумію, що я не буду працювати в парку завжди, можливо ще кілька років. І я хочу побудувати його роботу таким чином, щоб він залишався успішним і при зміні команди управлінців. Зараз я ставлю за мету зробити парк не лише самоокупним, але й прибутковим”, - поділилась Христина.

Не минули осторонь тему створення наглядової ради в парку ім. Шевченка, яка є черговою “новацією” чернівецьких депутатів. “Створення наглядових рад - це нормальна практика. До прикладу, в Українському католицькому університеті, одному з найуспішніших ВУЗів країни, працює наглядова рада, але, по-перше, всі її члени працюють на добровільних засадах. По-друге, до складу наглядової ради входять знані люди та професіонали, які справді своїми знаннями та досвідом допомагають розвитку університету. Наприклад, Павло Шеремета є членом наглядової ради УКУ, а також безкоштовно допомагав у розробці стратегії розвитку нашого парку”, - зауважив гість зі Львова Володимир, цим самим ще раз підкресливши, що саме партнерство лежить в основі успіху.

Чи готові чернівецькі парки змінюватись самі та змінювати пріоритети у відпочинку мешканців міста? Кожен учасник дискусії отримав свою відповідь на це запитання, але поки Чернівці в очікуванні змін, львівський парк культури приваблює відвідувачів гойдалкою, яка генерує електроенергію для живлення телефонів, Екофестами та фестивалями фарб, незвичними атракціонами.

___________________________________________________________________

Захід відбувся в рамках проекту «Спільний простір», який виконують ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».