Досліджуємо велосипедний трафік у Чернівцях

Дата публікації допису: 19 трав. 2014 22:06:04

ЧОГО "Буковинська агенція регіонального розвитку" розпочинає ініціативу по дослідженню велосипедного трафіку та поведінкової стратегії велосипедистів у Чернівцях. Ми плануємо провести підрахунок велосипедистів, які рухаються ключовими транспортними артеріями міста. Чернівці будуть другим містом в Україні, де буде проведено аналогічне дослідження, після Києва.Для чого ми це робимо?

Ми знаємо, що в Чернівцях є велосипедисти. Ми знаємо, що їхня кількість щороку зростає. Ми знаємо, що все більше людей використовує велосипед саме як транспортний засіб. Але ми не знаємо скільки є таких велосипедистів, де і як вони найчастіше їздять, які напрямки найбільш популярні серед велосипедистів у Чернівцях. Ми хочемо отримати ці відповіді. Крім того, ми хочемо мати кількісні аргументи, які підтверджують потребу в розвитку велоінфраструктури в Чернівцях.

Хто буде рахувати?

Для проведення підрахунку ми запрошуємо волонтерів, які пройдуть інструктаж та отримають необхідні формуляри. Якщо ви бажаєте долучить та стати волонтером, просимо заповнити форму або сконтактувати з координатором заходу Тетяною Лебухорською.

Де і коли будемо рахувати?

Ми визначили орієнтовний перелік місць, де буде проводитись підрахунок велосипедистів. На нашу думку, є 2 найбільш поширених способи використання велосипеду у Чернівцях:

1. Транспортний засіб, яким добираються на роботу, на навчання, їздять у справах.

2. Спосіб відпочинку чи розваги.

Відповідно, ми будемо проводити 2 етапи дослідження:

1. Підрахунок кількості велосипедистів які їдуть на роботу чи навчання - він буде здійснюватись в робочий день в проміжку з 7:00 до 9:00. Місця для даного етапу:

а) Дріжджзавод (в'їзд на кільце з боку Галицького шляху)

б) Залізничний вокзал

в) Калинівський базар (початок, одразу за мостом)

г) перехрестя вулиць Руської та Нововінницької

д) перехрестя Проспекту Незалежності та вул. Головної

е) перехрестя Проспекту Незалежності та вул. Стасюка

є) перехрестя Проспекту Незалежності та вул. Червоноармійської

ж) перехрестя вулиць Комарова та Стасюка

з) перехрестя вулиць Головної та Південно-Кільцевої

2. Підрахунок осіб, які відпочивають на велосипедах - буде здійснюватись у вечірній час робочого дня або денний час вихідного дня. Місця для даного етапу:

а) Вул. Комарова (район парку "Жовтневого")

б) центральний вхід в парк ім. Шевченка

в) вул. О. Кобилянської

Якщо ви маєте пропозиції щодо включення інших місць в дане дослідження - повідомте про це координатору зручним для вас способом.

Як можна дізнатись про результат дослідження?

Результати дослідження будуть опубліковані на сайтах www.bikeday.cv.ua, www.bard.cv.ua, в наших спільнотах у соціальних мережах ВКонтакте та Facebook. Запрошуємо представників медіа поширювати результати нашого дослідження.