Громадськість міста ініціювала проект "Зелене місто"

Дата публікації допису: 30 бер. 2014 7:22:32

В Чернівцях громадськість реалізує проект «Зелене місто».

З кінця лютого в Чернівцях активно запрацювала група небайдужих та активних чернівчан, які прагнуть і змінюють місто. Вже 14 березня активістами була сформована пропозиція "Зелене місто", суть якої є озеленення і висадка дерев, де вони були по-варварськи зрубані, створення нових зелених зон та скверів у місті. До ініціативи долучились також представники ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку».

Залучившись підтримкою Чернівецької міської ради, 19 березня відбулась зустріч активістів з секретарем Чернівецької міської ради Ярославом Кушніриком, посадовими особами комунального підприємства Чернівецький міський комунальний виробничий трест зеленого господарства та протизсувних робіт та департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради. На зустрічі активістам було повідомлено, що для відновлення насаджень, де це потрібно, очікують виготовлення викорчовувала орієнтовно до кінця березня.

Виявилось, що місто має реальну потребу зі створення карти дерев Чернівців. Для цього потрібна технічна інвентаризація зелених насаджень міста. Ініціативу з озеленення міста підтримав завідувач кафедри ботаніки та охорони природи, професор Чорней Ілля Ілліч, який посприяв включенню роботи по інвентаризації зелених насаджень у місті в навчальний план студентів кафедри.

Також постала потреба в тому, що необхідно зібрати інформацію про потреби міста в зелених зонах та визначитись з їх фіксацією на генеральному плані міста з забороною подальшої забудови тих територій. Тому наразі здійснюється збір інформації про місця на території міста, аби там відновити/посадити зелені насадження. Опісля планується зустріч з представниками департаменту містобудування та земельних відносин, аби узгодити план подальших дій і, власне, озеленення. Свої ідеї щодо озеленення міста можна висловити у формі.

Робота активістів з метою озеленення міста продовжується, адже Чернівці повинні бути «Зеленим містом».