Їздити на європейському секонд-хенді чи на нових тролейбусах?

Дата публікації допису: 21 січ. 2017 12:35:34

Громадське обговорення проекту модернізації електротранспорту шляхом кредиту від ЄБРР відбулося 20 січня у сесійній залі міської ради. Обговорення між чернівчанами, депутатами міської ради, керівництвом Чернівецького тролейбусного управління, виробниками вітчизняних тролейбусів,предстаниками ЄБРР та за участю міського голови Олексія Каспрука та громадських активістів переросло у жваву дискусію, яка тривала чотири години.На громадські слухання завітали - Денис Гайовий, старший банкір ЄБРР та Кароліс Декаліс, міжнародний експерт банку ЄБРР з питань мобільності.Вони розповіли про умови кредиту від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку для Чернівців. Йдеться про кредит ЄБРР для розвитку електротранспорту у Чернівцях на суму вісім мільйонів євро. За ці кошти є можливість модернізувати тролейбусне депо та закупити півсотню нових тролейбусів.На зустрічі виробники вітчизняних тролейбусів розповіли чернівчанам про переваги нових українських тролейбусіві запевнили, що транспортний секонд-хенд з Європи може обійтися в результаті дорожче, адже вживана техніка зношуєтьсяшвидше і часто ламається.

50 % мешканців Чернівців користуються громадським транспортом - маршрутками, тролейбусами та автобусами, але хіба вони задоволені нинішнім станом міського транспорту? Застарілий вигляд тролейбусів та автобусів пригнічують пасажирів, не згадуючи вже про технічний стан, часті поламки та переповнені салони.

Нові тролейбуси вітчизняного виробництва стануть не лише благом для чернівчан, а й створять нові робочі місця на заводах-виробниках в Україні та у Чернівецькому тролейбусному управлінні. Також саме електротранспорт є екологічно чистим видом транспорту і в тролебусах легше впровадити електронні квитки.

"Однозначно нам потрібні нові тролейбуси", - каже міський голова Олексій Каспрук.Більшість учасників заходу погодилися з тим,що нові тролейбуси нам критично необхідні і що доцільно буде скористатися саме кредитом ЄБРР для закупівлі 50-ти нових тролейбусів для міста.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 132 03 62 або, написавши листа на tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua – Тетяна Лебухорська.