Обласна влада має докласти зусиль для узгодження стратегії розвитку області та програм транскордонного співробітництва, які фінансуються ЄС

Дата публікації допису: 13 лют. 2018 13:46:40

RoundTableCBC

Стратегії розвитку Чернівецької області та програмам ЄС із транскордонного співробітництва до 2020 р. бракує узгодженості. До таких висновків дійшли експерти з громадської організації «Буковинська агенція регіонального розвитку» у дослідженні, яке було презентовано 13 лютого 2018 р. у м Чернівці за участі представників громадських об’єднань та науковців. В дослідженні зазначається, що готуючись до наступного періоду планування на 2021-2027 р., область має докласти більше зусиль для координації пріоритетів Стратегії розвитку Чернівецької області та програм транскордонного співробітництва ЄС. Це розширить можливості регіону отримати додаткові кошти від Європейського Союзу на розвиткові проекти. Перевага прикордонного положення та наявність програм ЄС можуть стати потужним джерелом для впровадження проектів розвитку за умови концентрації зусиль на пріоритетних напрямках.

«Для вирішенні неузгодженості між стратегією розвитку області та програмами транскордонного співробітництва необхідно забезпечити координацію не лише між Департаментом регіонального розвитку та Управлінням міжнародного співробітництва та інвестицій ОДА, які відповідають за розробку стратегії області та беруть участь у розробці транскордонних програм ЄС, але й між ОДА та облрадою, у тому числі, через «Агенцію регіонально розвитку Чернівецької області», громадських об’єднань та бізнесу»,‒ прокоментував голова ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» Микола Ляхович.

«Якщо обласна влада не справляється з цієї функцію [розробкою та впровадженням стратегії], то цю монополію треба забрати у громадський сектор. Не робите – до побачення!”, - зауважив Сергій Осачук, в. о. директора Агенції регіонального розвитку Чернівецької обл.

Крім покращення координації між відповідальними підрозділами, представниками громадськості запропоновано розробити прозорий механізм бюджетного співфінансування європейських проектів; визначити чіткі завдання для агенції регіонально розвитку у т. ч. із залучення ресурсів програм транскордонного співробітництва та забезпечити її необхідними ресурсами, провести прозорі кадрові конкурси; активно залучати Центр розвитку місцевого самоврядування та інші організації, які працюють з об’єднаними територіальними громадами, для залучення коштів ЄС в область.

Довідкова інформація:

Круглий стіл проводився в рамках проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей», який реалізує ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів (партнер в Чернівецькій обл. – ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку») за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія» та під егідою Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.

Метою проекту «Синергія програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку в Україні – вікно можливостей для прикордонних областей» є підвищення ефективності виконання регіональної політики та транскордонного співробітництва в прикордонних регіонах України (в т. ч. в контексті використання Україною допомоги з боку ЄС) через посилення позитивного синергетичного ефекту від взаємодії програм транскордонного співробітництва та стратегій регіонального розвитку у Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській, Волинській, Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Вінницькій та Одеській областях.

Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».