Підсумки проекту «Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи»

Дата публікації допису: 12 груд. 2011 19:19:10

Протягом чотирьох місяців Чернівецька обласна громадська організація «Буковинська агенція регіонального розвитку» здійснювала реалізацію проекту «Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи» за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Можна виділити 3 найважливіші етапи реалізації проекту:

  1. Проведення Європейського тижня мобільності у Чернівцях.

  2. Встановлення велосипедних парковок.

  3. Проведення круглого столу з питань розвитку велоінфраструктури в Чернівцях.

Залученням Чернівців до Європейського тижня мобільності нам вдалося підняти та актуалізувати питання стану довкілля та впливу на нього моторизованих транспортних засобів. Ми заявили про те, що у місті є велосипедисти, які вимагають до себе поваги та рівності прав. Ми показали, що велосипед це те, до чого ми повертаємось в результаті неспроможності автомобільного транспорту задовольняти потребу в пересуванні в урбанізованих місцевостях.

Встановлення велосипедних парковок – суперечливий та тривалий етап. З одного боку, це найпростіша конструкція, пов’язана з велосипедним транспортом, а з іншого – витрати на погодження її розміщення значно перевищують витрати на власне виготовлення. Не зважаючи на це, нам вдалось встановити 20 велосипедних парковок із загальною кількістю в 50 паркомісць (в додатку наведено перелік місць, де встановлені парковки).

Одним з найважливіших заходів, результати якого ми не можемо побачити чи відчути вже сьогодні, оскільки він спрямований на майбутнє, стало проведення круглого столу. На круглий стіл ми запросили фахівців різних сфер з метою обговорити питання можливості розбудови велоінфраструктури в місті Чернівці. З урахуванням досвіду Львова та багатьох європейських міст, було вирішено створити робочу групу, яка займеться розглядом даного питання та питання удосконалення транспортних потоків у місті в цілому. Основний результат, який ми отримали за результатами круглого столу – влада готова йти на діалог з прихильниками велосипедного транспорту, і нас чекає тривалий і нелегкий процес змін.

Нехай велосипедисти становлять сьогодні лише незначну частину населення м. Чернівці, але вони є. А демократична держава, в якій ми живемо, повинна захищати і дбати про інтереси усіх груп населення.

Перелік заходів, здійснених протягом реалізації проекту «Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи»

  1. Проведено Європейський тиждень мобільності, а зокрема:

    1. «Велопарад без кордонів» - перший чернівецький та другий всеукраїнський велопарад у повсякденному одязі відбувся 17 вересня за участі більше 30-ти велосипедисток та велосипедистів у святковому та повсякденному одязі.

    2. Презентація екологічного вело маршруту в Ленківцях, яка відбулася 18 вересня, зібрала більше 30 велосипедистів та 10 представників медіа.

    3. «Журналісти на велосипеді» - акція, що відбулася 21 вересня, в переддень Міжнародного дня без авто. Підтримали акцію журналісти «5 каналу».

    4. Відкриття першої велопарковки біля мерії відбулось 21 вересня за участі близько 10 активістів ЧОГО «БАРР», Ткаченко Валерії (координатор Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив) та представників органів влади: Паскара О. Є. (заступник голови Чернівецької міської ради з питань діяльності органів влади), Ходоровського А. О. (начальник відділу інформації, зв’язків з громадськістю та міжнародних відносин) та Лелюк О. В. (начальник Відділу з питань туризму ОДА).

    5. 22 вересня, у міжнародний день без авто, ми запросили всіх чернівчан приєднатись до ініціативи та прибути на роботу пішки або на велосипеді. Згідно даних «контрольних точок», де роздавались вело значки, акцію підтримало більше 40 чернівчан. Нажаль активність представників органів влади була надто низькою, лише 3 представники міської ради приїхали велосипедами, а в обладміністрації нашу пропозицію проігнорували.

  2. Промарковано 5 екологічних веломаршрутів загальною довжиною біля 110 км різного рівня складності. Карти маршрутів будуть оприлюднені на сайті організації, а також в друкованому вигляді у вільному доступі в велосипедних магазинах та магазинах, що спеціалізуються на товарах для активного відпочинку. Коротка інформація про маршрути наведена в додатках.

  3. Встановлено 20 велопарковок із загальною кількістю 50 паркомісць (перелік місць розташування парковок наведено в додатках).

  4. Проведено круглий на тему «Можливості та перспективи розвитку велоінфраструктури в м. Чернівці», в якому взяли участь 30 учасників, серед яких Олег Шмід (радник міського голови Львова з питань розвитку вело інфраструктури), Армін Вагнер (керівник проекту GIZ «Стала мобільність в українських містах»), Володимир Пулинець (Заступник директора департаменту економіки ЧМР), Олена Пушкова (Начальник відділу охорони культурної спадщини ЧМР), Оксана Лелюк (начальник відділу біоресурсів, заповідної справи та збереження екомережі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій обл.) та представники інших органів влади міста та області.

  5. Проведено просвітницьку роботу з учнями чернівецьких шкіл на тему екології, охорони навколишнього середовища та тих дій, якими люди можуть покращити стан довкілля. В цілому робота проведена зі 109 учнями.

Інформація про проект та його заходи широко висвітлювалась в медіа ресурсах та на інтренет-порталах, дані про аудиторію яких дають нам підставу говорити про те, що кількість людей, які дізнались про проект, заходи проекту, про сталий транспорт та вело транспорт складає більше 100 000 осіб.

Коротка інформація про екологічні веломаршрути

 1. «На гору Берду»

  1. Загальна інформація про маршрут

  2. Довжина маршруту: 39 км

  3. Набір висоти: 415 м

  4. Рівень складності: складний

  5. Місце старту та фінішу: зупинка «Дріжджзавод»

   1. Берда — найвища вершина рівнинної частини України. Назва гори походить від подібності гори за формою з деталлю «бердо» старовинного ткацького верстата. Гора Берда є найвищою точкою Східно-Європейської рівнини від Польщі до Уралу, від Чорного моря до Північного Льодовитого океану.

 2. «До Дуба Штефана Великого»

  1. Загальна інформація про маршрут

  2. Довжина маршруту: 24 км

  3. Набір висоти: 351 м

  4. Рівень складності: середній

  5. Місце старту та фінішу: зупинка «Кварц»

   1. У 1497 році поблизу села Валя Кузьмина молдовський господар Штефан Великий розбив військо польського короля Альбрехта і нині історичною гордістю села є могутній дуб, якого, за переказами старожилів, посадив сам воєвода: цьому дубу понад 500 років.

 3. «По мінеральну воду»

  1. Загальна інформація про маршрут

  2. Довжина маршруту: 29 км

  3. Набір висоти: 544 м

  4. Рівень складності: легкий

  5. Місце старту: клуб мікрорайону «Роша», місце фінішу: зупинка «Дріжджзавод»

   1. Мінеральне природне джерело «Цецин», що відноситься до гідрокарбонатних вод типу «Березівська», бере початок на схилі гори Цецин на південному заході від м. Чернівці. За хімічним складом вода в джерелі гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва, загальна мінералізація 0,793, дебіт джерела 4000 літрів на добу. Воду рекомендовано вживати для поліпшення кровотворення, як регулятор шлунково-кишкової секреції, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту та сечовивідних шляхів.

 4. «Ленковецький»

  1. Загальна інформація про маршрут

  2. Довжина маршруту: 6 км

  3. Набір висоти: 11 м

  4. Рівень складності: легкий

  5. Місце старту: супермаркет «Метро», місце фінішу зупинка «Дріжджзавод»

 5. «Жовтневий»

  1. Загальна інформація про маршрут

  2. Довжина маршруту: 2 км

  3. Набір висоти: 37 м

  4. Рівень складності: легкий

Перелік місць, де встановлено велопарковки

  1. Пл. Центральна, 1.

  2. Вул. Університетська, 10.

  3. Пл. Соборна.

  4. Перехрестя вулиць О. Кобилянської – М. Гоголя.

  5. Перехрестя вулиць О. Кобилянської – А. Кохановського.

  6. Перехрестя вулиць М. Ватутіна – М. Штерна.

  7. Вул. Стасюка, 4, гурторжиток №4.

  8. Вул. Стасюка, 4, гурторжиток №5.

  9. Вул. Сторожинецька, 101, корпус №9.

  10. Вул. Сковороди, корпус №12.

Публікації по темі: