Представники БАРР в Ужгороді переймали досвід у сфері надання адміністративних послуг

Дата публікації допису: 9 жовт. 2013 11:19:29

ARAC 1 training

6-8 травня 2013 р. у м. Ужгород (Закарпатська область) у приміщенні конференц-зали готелю «Летучий голландець» відбулася перша тренінгова сесія в рамках проекту «Асоціація регіональних аналітичних центрів: інструмент для підвищення ефективності управління в регіонах України». Проект здійснюється Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень у партнерстві з Міжнародною Асоціацією Інституцій Регіонального Розвитку “МАІРР” та Асоціацією аналітичних центрів за відкрите суспільство (PASOS) за підтримки Європейського Союзу. Тренінг, в якому взяли участь представники БАРР, було присвячено питанням надання адміністративних послуг в Україні та країнах Європейського Союзу. Під час тренінгу учасники ознайомилися з особливостями європейських систем адміністративних послуг та українського досвіду в даній сфері. У якості тренерів були залучені спеціалісти у сфері адміністративних послуг з Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку (м. Ужгород, Україна) та PASOS (м. Прага, Чехія). Участь у тренінгу взяли представники регіональних аналітичних центрів із 15-ти областей України.

Організатором тренінгу виступила Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку “МАІРР”. У якості тренерів виступали українські та європейські спеціалісти у сфері надання публічних послуг. Європейським досвідом у сфері публічних послуг поділилися представники організації Local Governance Innovation & Development Ltd. (LGID), яка є членом Асоціації аналітичних центрів за відкрите суспільство (PASOS), а саме: Габор Петері (виконавчий директор LGID) та Аннмарія Суді Теванн (консультант LGID).

Українську тренерську групу представляли: Олег Лукша (консультант Асоціації міст України, член правління Асоціації Агенцій регіонального розвитку України), Наталія Носа (президент Міжнародної Асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР», голова правління «Центру Європейських Ініціатив»), Катерина Станкевич – Коваль (програмний менеджер РМЕО «Екосфера») та Іван Ревтій (виконавчий директор Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України).

Протягом тренінгової сесії учасники мали можливість ознайомитися з поточною ситуацією та основними законодавчими і нормативними актами у сфері адміністративних послуг в Україні, розглянути проблеми та перспективи розвитку сфери адміністративних (публічних) послуг в Україні, дізнатися про зарубіжний досвід надання адміністративних послуг (зокрема про методологію створення центрів надання послуг муніципалітетами та органами державної влади), обговорити можливі форми та методи залучення громадських організацій у вирішенні проблем надання якісних адміністративних послуг.

Крім того, представники регіональних аналітичних центрів здійснили ознайомчий візит до Центру надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради, де отримали можливість поспілкуватися з представниками місцевого самоврядування, які беруть безпосередню участь у становленні ужгородського центру публічних послуг.

Після завершення навчальної частини проекту буде створено Асоціацію регіональних аналітичних центрів, яка здійснюватиме моніторинг діяльності центрів надання адміністративних послуг у 15-ти областях України (Вінницькій, Луцькій, Дніпропетровській, Донецькій, Київській, Кримській, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Черкаській Чернівецькій та Одеській).