Прес-реліз про маркування маршрутів

Дата публікації допису: 6 груд. 2011 14:48:45

Чернівецька обласна громадська організація «Буковинська агенція регіонального розвитку» розпочала реалізацію проекту «Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи», що здійснюється за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. Метою проекту є привернення уваги мешканців м. Чернівці до стану навколишнього середовища та можливостей його покращення завдяки використанню немоторизованих транспортних засобів, зокрема, велосипедів.

Перевагами велосипедів давно користуються жителі багатьох європейських міст. Активне використання велосипедів дозволяє вирішити транспортну проблему великих міст та покращити стан довкілля. Як показує практика інших міст, активна реклама велосипедів та створення відповідної інфраструктури сприяють зростанню кількості велосипедів в десятки разів.

Однією із груп заходів, що передбачені проектом, є маркування екологічних маршрутів в околицях міста. В цілому заплановано маркування 5-ти маршрутів, на сьогоднішній день вже помарковано 3 з них. Слід зауважити, що маршрути розраховані в першу чергу на чернівчан, які бажають у вільний час прогулятись або проїхатись на велосипеді по безпечній території і наповнити при цьому свої легені чистим повітрям. По завершенню маркувальних робіт будуть розроблені карти маршрутів, які вже до дня міста з’являться у велосипедних та туристичних магазинах міста та будуть розповсюджуватись безкоштовно.

Із 5-ти маршрутів: 2 мають рекреаційний характер, а 3 – пізнавальний.

Пізнавальний маршрут №1 – до мінерального джерела на Цецино. Цецино – буковий резерват площею 430 га, що розташований на схилах гори з однойменною назвою Цецино. Це найвища точка Чернівецької височини. Прогулянка буковим лісом дозволить насолодитись чистим повітрям, а також скуштувати кришталево чистої води з мінерального джерела. Протяжність маршруту до 30 км.

Пізнавальний маршрут №2 – на гору Берда. Берда на Хотинській височині, найвища вершина рівнинної частини України. Висота 515 м над рівнем моря. Назва походить від подібності гори за формою з деталлю «бердо» старовинного ткацького верстата. Гора Берда є найвищою точкою Східноєвропейської рівнини від Польщі до Уралу, від Чорного моря до Північного Льодовитого океану. Її добре видно на півночі — з Центральної площі м. Чернівців. Протяжність маршруту близько 50 км.

Пізнавальний маршрут №3 – до дубу Штефана чел Маре (Штефана Великого). Віковий Дуб «Штефана Великого» в селі Валя Кузьміна. Скельний дуб, вік якого — понад 500 років, знаходиться на території Кузьмінського лісництва. За переказами, дуб був посаджений Штефаном Великим після перемоги над військом польського короля Альбрехта. Протяжність маршруту близько 30 км.

Рекреаційні маршрути мають меншу довжину та нижчий рівень складності, розташовані в межах міста.