Прес-реліз про початок реалізації проекту «Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи»

Дата публікації допису: 6 груд. 2011 14:42:58

Чернівецька обласна громадська організація «Буковинська агенція регіонального розвитку» розпочала реалізацію проекту «Популяризація дружньої до навколишнього середовища транспортної системи», що здійснюється за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив. Метою проекту є привернення уваги мешканців м. Чернівці до стану навколишнього середовища та можливостей його покращення завдяки використанню немоторизованих транспортних засобів, зокрема, велосипедів.

Перевагами велосипедів давно користуються жителі багатьох європейських міст. Активне використання велосипедів дозволяє вирішити транспортну проблему великих міст та покращити стан довкілля. Як показує практика інших міст, активна реклама велосипедів та створення відповідної інфраструктури сприяють зростанню кількості велосипедів в десятки разів.

Більша частина публічних заходів, передбачених проектом, будуть відбуватися в Європейський тиждень мобільності, 16-22 вересня 2011 р.

Серед таких заходів:

    • акція «Велопарад без кордонів» — парад велосипедистів у звичайному (неспортивному) одязі. Акція проходитиме й в інших містах України. Мета заходу: показати, що користуватися велосипедом можна як транспортом, а не тільки як спортивним снарядом;

    • прес-тур та презентація екологічного маршруту в околицях міста;

    • офіційне відкриття перших велопарковок у м. Чернівці за участі представників Посольства Канади в Україні та представників влади; громадська кампанія «Велосипедом на роботу» у День без авто.

Наприкінці серпня 2011 р. наша організація розіслала керівникам структурних підрозділів Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецької міської ради запрошення приєднатися до Дня без авто і приїхати 22 вересня 2011 р. на роботу велосипедом або прийти пішки. Тож ми матимемо нагоду спостерігати за тим, як наші чиновники підтримають таку ініціативу і покажуть своє ставлення до проблем у місті.

Одним з найважливіших заходів проекту є проведення круглого столу, на який будуть запрошені представники органів місцевої влади, екологічних та інших громадських організацій, а також представники інших міст. Метою круглого столу є обговорення транспортної та екологічної проблеми в місті, пошуку шляхів їх часткового вирішення, можливостей запровадження базової велосипедної інфраструктури в місті. Передбачається, що за результатами круглого столу буде створено Програму розвитку вело інфраструктури в місті, яка буде подаватись на розгляд до міської ради.

Публікації по темі: