Презентовано Індекс євроінтеграційного економічного поступу в Україні

Дата публікації допису: 18 груд. 2015 9:09:51

ІЄЕПУ карта

На міжнародній конференції "Оцінка динаміки економічних реформ в регіонах України в умовах інтеграції до ЄС", яка відбувалась 17-18 грудня 2015 р. у м.Київ, презентовано "Індекс євроінтеграційного економічного поступу в Україні". "Індекс євроінтеграційного поступу в Україні" являє собою компаративний аналіз показників, що дозволяють оцінити поточний стан регіонів з позиції їх готовності включення у процеси економічної інтеграції з ЄС, а також у перспективі відстежити прогрес регіонів у реалізації цілей входження у єдиний економічний простір країн Європейського Союзу.

Наявність в Україні суттєвих регіональних диспропорцій у соціально-економічному розвитку потребує диференційованих підходів до розробки заходів регіонального розвитку, покликаних сприяти створенню зони вільної торгівлі, а також зміцнювати економічне та галузеве співробітництво між Україною та ЄС. Звідси виникає необхідність моніторингу та оцінювання прогресу економічних реформ у регіонах України у контексті процесів європейської інтеграції задля виявлення їх досягнення, а також можливості їх своєчасного коригування задля підвищення здатності регіону рухатись за вектором європейської інтеграції.

"Індекс євроінтеграційного поступу в Україні"- це інтегральна величина, що розраховується на основі агрегування одиничних показників, котрі відображають результативність досягнення основних цілей економічної інтеграції з ЄС у регіональному вимірі.

Чернівецька обласна громадська організація "Буковинська агенція регіонального розвитку", як член Асоціації регіональних аналітичних центрів, виступила партнером та співавтором Індексу, який був розроблений в рамках проекту "Сприяння країн Вишеградської четвірки в оцінці економічних реформ регіонів України в умовах інтеграції до ЄС" за підтримки Вишеградського Фонду.