Про чернівчан, які змінюють місто дізнавались учасники лекції-дискусії

Дата публікації допису: 19 вер. 2016 9:11:27

18 вересня 2016 року о 18:00 в павільйоні «Майстерні міста» відбулась лекція-дискусія “Просторові перевтілення: чернівецькі практики”. Активні мешканці Чернівців ділились своїм досвідом втілення ідей щодо просторового розвитку міста. Під час лекції були презентовані такі ініціативи: - створення майданчика для воркауту “Буковинська Хортиця” в дворі житлового будинку за адресою вул. Південно-Кільцева 1, для якого мешканці і дозвіл отримали, і кошти знайшли, і самотужки прибрали та встановили; - облаштування Бібліоскверу перед Центральною міською бібліотекою по вул. Головній, 162; - встановлення першого і єдиного в Україні справжнього парклету, який замінив собою смітники, які “прикрашали” Театральну площу міста, та подальше облаштування території довкола парклету; - #врятуйсолдата — як вуличне мистецтво може допомогти українській армії.

Питання, яке найбільше цікавило всіх учасників, та яке отримали всі спікери — це як відреагувала влада на їх ініціативи та чи надавала якусь підтримку. Як не дивно, всі активісти отримали підтримку з боку місцевої влади та чернівецького міського голови, хоча не для всіх це було так просто. Зокрема, при створенні майданчика “Буковинська хортиця”, активістам довелось витратити близько місяця для з’ясування питання власності та використання землі, і майже півроку на те, щоб отримати рішення сесії про тимчасову передачу земельної ділянки для облаштування майданчика. В якості настанови слухачам, спікери наголосили на необхідності об’єднувати зусилля, збирати однодумців та об’єднуватись в команду, а також наперед розробляти детальний план дій для просторових змін міста. Лекція-дискусія проходила в рамках проекту «Спільний простір», метою якого є посилення спроможності громади Чернівців об’єднувати зусилля та впливати на просторовий розвиток міста. Заходи проекту включають публічні лекції на теми розвитку просторів та урбаністики, зустрічі дискусійної платформи «Urban Cafe», розробку матеріалів щодо впливу громади на просторовий розвиток міста та створення нового публічного простору в Чернівцях.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 132 03 62 або, написавши листа керівнику проекту на tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua – Тетяна Лебухорська. Стежити за подіями проекту можна на його сторінці: www.facebook.com/CommonSpaceCV.

Захід відбувається в рамках проекту «Спільний простір», який виконують ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».