Проведено круглий стіл „Аналіз забезпечення та захист прав громадян на здійснення підприємницької діяльності у Чернівецькій області”

Дата публікації допису: 19 трав. 2011 18:07:40

Чернівецька обласна громадська організація «Буковинська агенція регіонального розвитку» в рамках реалізації проекту за підтримки МФ «Відродження», направленого на аналіз правових аспектів здійснення підприємницької діяльності мешканцями Чернівецької області, 12 травня 2011 року в приміщенні Українського народного дому провела засідання тематичного круглого столу.

Під час роботи були обговорені наступні питання:

    1. Загальний рівень законодавчої обізнаності підприємців. Податковий кодекс України як основний чинник регулювання господарської діяльності.

    2. Проблеми правового захисту щодо реєстрації та отримання дозволів підприємцями Чернівецької області.

    3. Аналіз впливу з боку державних регулюючих органів на функціонування малого та середнього бізнесу регіону.

    4. Захист прав підприємців у судових органах.

    5. Шляхи поліпшення захищеності прав громадян на здійснення підприємницької діяльності у Чернів ецькій області.

Участь у круглому столі взяли представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємці, а також представники засобів масової інформації. Їм було презентовано результати аналізу нормативно-правової бази, яка стосується процесу реєстрації та ведення малого бізнесу в Чернівецькій області, а також результати опитування підприємців. Зокрема, дослідження показало, що багато підприємців елементарно необізнані щодо законодавства, яке регулює їхню діяльність, в першу чергу із-за його складності та несистематизованості. Петро Луців, керівник Дозвільного центру міської ради, проінформував про стан забезпечення прав громадян на здійснення підприємницької діяльності у місті Чернівці; Володимир Вакарюк, заступник начальника Головного управління економіки Чернівецької ОДА, довів до відома аналогічну інформацію про ситуацію в області. В процесі роботи круглого столу представники спілок захисту інтересів підприємців мали змогу отримати відповіді та коментарі з боку представників органів державної влади, зокрема Державної податкової адміністрації у Чернівецькій області.

За результатами круглого столу була підготовлена резолюція проекту, яка разом з іншими інформаційними матеріалами буде передана до державних контролюючих органів та органів виконавчої влади. Зокрема, було вирішено направити отриману в результаті опитування підприємців інформацію до державних органів, що мають відношення до здійснення громадянами підприємницької діяльності; передбачити на Інтернет-порталі можливість галузевого добору законодавчої бази в залежності від специфіки діяльності підприємця; направити пропозицію до контролюючих органів створити багатоканальні та безкоштовні телефонні гарячі лінії.

В рамках реалізації проекту закінчується підготовка тематичного Інтернет-порталу та друкованих матеріалів для підприємців. 31.05.2011 відбудеться заключна прес-конференція, про місце проведення буде повідомлено додатково.

Публікації в ЗМІ за результатами круглого столу: