Спільне планування двору об'єднало і дорослих, і дітей

Дата публікації допису: 29 серп. 2016 19:40:24

28 серпня 2016 року відбулась лекція-дискусія «СпільноДій. Разом створюємо наш двір» та воркшоп за участі мешканців будинку по вул. Хотинська, 49 (та сусідніх будинків) у Чернівцях. Для проведення заходів до чернівчан завітали Лариса Іщенко та Юлія Соболь, учасниці ініціативи «Дитячі географії». Дитячі майданчики є одним з найактуальніших запитань у розвитку міського простору. З одного боку, дитячі майданчики часто є предметом маніпулювання виборців та складовою передвиборчої агітації (саме тому маємо сотні стандартних просторів, однакової форми та розміру, встановлених як правило в самісінькому центрі двору). З іншого – діти є повноцінними мешканцями міста та мають право на свою територію, а також право визначати якою буде дана територія. Але як часто дітей питають, що вони хочуть? Учасники проекту «Спільний простір» вирішили зламати існуючу традицію, та викликати дітей на діалог.

К

арімати, кульки, ватмани, кольорові стікери, олівці та фломастери – цього арсеналу достатньо для того, щоб запрацювала дитяча фантазія! На подив дорослих, діти дуже уважно поставились до виконання завдання, і працювали над простором не лише для себе – вони згадали і про домашніх улюбленців, яких треба вигулювати, і про літніх людей, які хочуть і на лавиці посидіти, і в городі попорпатись, про смітники та туалети, яких так бракує їхньому двору! Виявилось, що дітям не вистачає розваг і такі заходи вони б хотіли частіше. А ще, діти хочуть більше малювати і просять щоб у дворі завжди було багато ватманів та олівців. Незвичною стала пропозиція влаштувати квест для дітей – розкидати іграшки по двору, щоб діти їх шукали та збирали. Дорослі ж займались малюванням існуючого двору та аналізом дитячих побажань, плануванням майбутнього двору. А також слухали лекцію про аналогічні практики в дворах інших міст, про важливість саме спільного планування та заходи, якими можна наповнити двір. Простір, створений із залученням дітей, буде найкращим місцем для дитини через відчуття причетності. А процес творення такого простору – це можливість спілкування з сім’єю, друзями та сусідами, це початок нового діалогу та нових стосунків між сусідами у дворі!

Лекція-дискусія проходила в рамках проекту «Спільний простір», метою якого є посилення спроможності громади Чернівців об’єднувати зусилля та впливати на просторовий розвиток міста. Заходи проекту включають публічні лекції на теми розвитку просторів та урбаністики, зустрічі дискусійної платформи «Urban Cafe», розробку матеріалів щодо впливу громади на просторовий розвиток міста та створення нового публічного простору в Чернівцях.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 132 03 62 або, написавши листа керівнику проекту на tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua – Тетяна Лебухорська. Стежити за подіями проекту можна на його сторінці: www.facebook.com/CommonSpaceCV. __________________________________________________________________________

Захід відбувається в рамках проекту «Спільний простір», який виконують ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».