В Чернівцях дискутували про перезавантаження міста та створили карту улюблених місць

Дата публікації допису: 17 лип. 2016 14:19:06

15 липня відбувся перший захід перший захід проекту «Спільний простір» - лекція-дискусія «Урбаністика: перезавантаження міст». З чернівчанами спілкувався відомий журналіст-урбаніст Григорій Мельничук. Він поділився секретами вдалих урбаністичних проектів, залучення до них спонсорів, а також порадив Чернівцям не тільки використовувати свої архітектурні принади для приваблення туристів, а й виробляти оригінальні та унікальні продукти, які зможуть повертати відвідувачів в місто.Григорій Мельничук, який є координатором міських проектів, дослідником українських міст, розповів, чому урбаністика стає актуальною та поширеною, які функції виконує міський простір, як інфраструктура міського простору впливає на розвиток суспільства, як київські проекти «Сквер Небесної сотні» та «Парк Наталка» стали повноцінними міськими проектами розвитку, перетворили занедбані території на сучасні публічні простори та об’єднали активних мешканців.

Чернівчани охоче долучились до дискусії та наводили приклади участі громади у зміні навколишнього простору. Зокрема, приклади самоорганізації мешканців багатоквартирних будинків довкола створення дитячого майданчика, залучення студентів-архітекторів до проектування затишних дворів. Учасники заходу мали можливість долучитись до створення карти улюблених місць в Чернівцях та карти місць, що потребують змін. Під час обговорення активісти зауважили на тому, що потрібно проводити інтервенції та постійні культурні заходи у місцях майбутніх громадських просторів.

Лекція-дискусія проходила в рамках проекту «Спільний простір», метою якого є посилення спроможності громади Чернівців об’єднувати зусилля та впливати на просторовий розвиток міста. Заходи проекту включають публічні лекції на теми розвитку просторів та урбаністики, зустрічі дискусійної платформи «Urban Cafe», розробку матеріалів щодо впливу громади на просторовий розвиток міста та створення нового публічного простору в Чернівцях. Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 132 03 62 або, написавши листа керівнику проекту на tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua – Тетяна Лебухорська. Стежити за подіями проекту можна на його сторінці: www.facebook.com/CommonSpaceCV.

Захід відбувається в рамках проекту «Спільний простір», який виконують ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».