В Чернівцях запрацював портал електронних петицій

Дата публікації допису: 10 бер. 2016 9:37:38

04 березня 2016 р у Чернівцях було презентовано Платформу електронних петицій (http://e-petition.org.ua), яка буде функціонувати на сайті громадського об'єднання, а не на сайтах органів місцевого самоврядування. Така можливість створена Законом України “Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції”, що був прийнятий 02.07.2015 р. Члени ініціативної групи та Чернівецької обласної громадської організації “Буковинська агенція регіонального розвитку”, вивчивши іноземний досвід та проаналізувавши роботу системи електронних петицій на сайті Чернівецької міської ради (аналіз нижче), запустили власну систему, яка дозволить скеровувати петиції і до тих органів місцевого самоврядування, які не мають власних систем для подання електронних петицій.На даний момент система працює в тестовому режимі, а вже з 09 березня 2016 р. платформа електронних петицій буде запущена в повному обсязі. Першими органами місцевого самоврядування, до яких можна буде скерувати петицію, будуть Чернівецька міська рада та Чернівецька обласна рада. Згодом до системи будуть підключені інші органи місцевого самоврядування Чернівецької області.

Платформа розроблена за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту “Українська регіональна платформа громадських ініціатив”.

Окрім презентації платформи, було оприлюднено результати аналізу петицій, опублікованих на сайті Чернівецької міської ради станом на 3 березня 2016 року.З початку функціонування можливості подачі електронних петицій на сайті Чернівецької міської ради чернівчани створили 198 петицій. З них необхідну кількість голосів набрали 43 петиції (з них розглянуто 37 і ще 6 перебувають на стадії розгляду), не підтриманих петицій – 100 і ще не завершився збір підписів на 55 електронних петицій. З підтриманих більш, аніж 250 голосами, найбільше петицій стосуються ремонту доріг та проблем водопостачання – їх 8, ще 5 петицій щодо функціонування громадського транспорту (запуск нових маршрутів, продовження годин роботи громадського транспорту і т.д.). Ще 6 петицій стосуються облаштування громадського простору (облаштування парку в районі Гравітон, створення музичного скверу “Скрябін”, встановлення пам’ятника Love Chernivtsi) та функціонування стихійних ринків.Ще три петиції стосуються освітлення міста, зокрема щодо встановлення освітлення по вул. Воробкевича та світлофору, освітлення стадіону Буковина та підсвітки центрального корпусу ЧНУ.Ще три підтримані петиції стосувалися потреб людей з обмеженими можливостями, зокрема, створення для них доступного середовища, надання офісного приміщення для функціонування громадської організації та придбання вантажопасажирського автомобіля.

Найбільше голосів, а саме 585, отримала петиція щодо незгоди з приєднанням БДФУ до ЧНУ. На підставі цієї петиції Чернівецькою міською радою було прийнято рішення про направлення відповідного звернення до Президента, Прем’єр-міністра та міністра освіти.