Велопарковки в Чернівцях потрібні мешканцям та бізнесу, але не владі

Дата публікації допису: 22 вер. 2016 7:06:38

20 вересня 2016 року в рамках проекту “Спільний простір” було проведено зустріч дискусійної платформи «Urban Café» на тему «Організація велопаркування у Чернівцях». Проведення дискусії на відкритому просторі, в павільйоні “Майстерні міста”, сприяло до висловлення своїх думок не лише безпосередніми учасниками, але й випадковими перехожими. Учасники обговорили такі питання як потреба міста у велопарковках, хто, як і які велопарковки повинен встановлювати, яка процедура легалізації велопарковок прийнятна для Чернівців, співвідношення велосипедної інфраструктури та історичної спадщини в центральній частині міста.

Висновки, до яких дійшли учасники дискусії: 1. Легалізація велопарковок повинна проходити з мінімальною кількістю кроків (подача заяви, розгляд та отримання відповіді). 2. Місто повинно мати стандарт типової велопарковки, для того, щоб процес встановлення парковок був зрозумілим, чітким та простим для зацікавленого бізнесу. Але в той же час, використання парковок з індивідуальним дизайном може покращити естетичну привабливість міста. 3. Для розробки індивідуального дизайну парковок варто проводити хакатони, із залученням студентів політехнічного училища, факультету архітектури, а також проектантів- практиків.

4. В найкоротші терміни активісти повинні сформувати перелік місць, де необхідне встановлення велопарковок, та лобіювати включення видатків на їх встановлення до міського бюджету, що абсолютно реально в умовах фінансової децентралізації.

5. Місту не варто застосовувати примусові важелі щодо встановлення велосипедних парковок представниками бізнесу, як це роблять деякі інші міста України. Натомість варто подбати про створення конкурентного середовища та мотивувати бізнес шляхом проведення конкурсів на кращу парковку тадопомогою у дизайні та встановленні парковок.

Не зважаючи на те, що представники виконавчих органів міської ради проігнорували дану зустріч, і таким чином продемонструвавши своє ставлення до розвитку велосипедного транспорту в Чернівцях та підтвердили, що гасла про розвиток сталого транспорту поки що залишаються лише гаслами, активісти та прогресивний бізнес міста готові докладати зусиль для розвитку велосипедного транспорту в Чернівцях та підвищення якості життя мешканців. І найпершим кроком стане розробка Положення про встановлення велосипедних парковок у Чернівцях та адвокування його прийняття міською радою.

______________________________________________________________

Захід відбувся в рамках проекту «Спільний простір», який виконують ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».