Відбувся лекторій 15х4

Дата публікації допису: 2 черв. 2018 14:19:59

1 червня у рамках “Майстерні міста” відбувся лекторій “15x4” на тему Сталого розвитку.

Спікерами заходу стали:

Жанна Олійник - менеджер проектів ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”;

Тетяна Лебухорська - начальник відділу комп’ютерно-технічного забезпечення Чернівецької міської ради;

Рудольф Граф - експерт з просторового розвитку Чернівецької міської ради;

Анатолій Настасійчук - власник електромобіля.

Темою виступу Жанни Олійник був сталий розвиток. Під час виступу, вона зазначила: “Вже сьогодні Земля використовує більше ресурсів, ніж вона може оновити чи створити, і розуміння того, як кожен з нас на індивідуальному рівні може зробити вклад до сталого розвитку свого міста чи країни є дуже важливим”. Загалом, тема сталості є наріжною для комфортного та щасливого життя не тільки теперішнього покоління, а головне безпечного існування наших дітей та нащадків.

Сталий транспорт та його розвиток в Україні та Чернівцях став основною темою виступу Тетяни Лебухорської, яка зазначила: “Місто має майбутнє в плані мобільності, якщо воно розвиває якісний громадський транспорт.” У відповідь на питання про сучасну проблему з громадським транспортом в Чернівцях, Тетяна пояснила, що “основною проблемою є теперішня різниця інтересів всіх гравців: пасажира, міста та перевізника”. Вирішенням цієї проблеми, з її слів, є ситуація, коли місто замовляє транспорт та платить за якісні послуги, які надаються перевізником.

Лекція Рудольфа Графа була присвячена темі сталого міста. Він навів приклад дослідження, проведеного у 2015 році, згідно з яким, для 76% людей, сталість - це щось дороге. В рамках проекту “Інтегрований розвиток міст України” було сформовано 8 принципів для сталого розвитку міста, зокрема: поліцентричне місто, компактне місто, місто, яке орієнтується на людей, енергоефективне місто, безпечне місто та ін. За його словами, важливим є дотримуватись цих принципів для розвитку стратегії сталості та інтегрованості.

Анатолій Настасійчук продемонстрував слухачам справжні електромобілі та розповів про всі переваги та недоліки використання такого виду транспорту. Він зазначив: “Вже сьогодні електромобілі є поширеним видом транспорту в усьому світі” та пояснив, що використання електромобіля це не лише менш шкідливо для навколишнього середовища, але й економить кошти та надає пільги водіям.

Захід відбувся у рамках проекту “Через сталий транспорт «Через сталий транспорт до чистого довкілля», який співфінансується Європейським Союзом» через Програму територіальної співпраці країн Східного партнерства «Молдова – Україна». Організатори заходу - ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” та ГО “Лабораторія Культури”.