Відбувся перший чернівецький мапатон “MapChe”

Дата публікації допису: 4 груд. 2017 12:28:28

1-2 грудня 2017 року з ініціативи ГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» на базі географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся перший чернівецький мапатон «MapChe», який зібрав близько 50 учасників. Під час мапатону учасники навчилися збирати геопросторові дані про знаки дорожнього руху, дорожню розмітку та зупинки громадського транспорту на 16 вулицях міста. Загалом, у перший день заходу 23 команди учасників зібрали інформацію про розташування та стан близько 2000 дорожніх знаків міста. Другий день мапатону був присвячений розвитку навиків опрацювання геопросторових даних у програмі QGIS та побудови інтерактивної веб-карти. Учасники обмінялися враженнями першого дня та зауважили, що кількість даних, зібраних на різних вулицях, дуже відрізняється – хтось зафіксував на своїх картах всього 36 точок даних, а в когось їх було понад 150. Активну участь у події взяли студенти 1-6 курсів географічного факультету, в тому числі члени осередку міжнародної організації EGEA - European Geography Association, адже саме у програмі географічного бакалаврату читають курс «Географічні інформаційні системи», розуміння якого є фундаментом для подібної роботи. Студенти молодших курсів зазначили, що вирішення реального кейсу припало їм до душі та виявилося дуже цікавим завданням, не зважаючи на холодну погоду. Мапатон завершився врученням сертифікатів за участі представника Чернівецької міської ради - Лебухорської Тетяни Василівни, яка зазначила: «Ми раді, що можемо залучити молодий потенціал міста. Спільними зусиллями принесемо користь його розвитку».

Мапатон проведено у рамках проекту “Безпечні вулиці”, що втілюється ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” спільно з Чернівецькою міською радою та Управлінням патрульної поліції у м. Чернівці в рамках Програмної ініціативи "Права людини та правосуддя" Міжнародного фонду "Відродження". Метою проекту є підвищення рівня безпеки на дорогах міста Чернівців через налагодження та посилення співпраці органів місцевого самоврядування, патрульної поліції та громадськості. Партнером першого дня заходу є мережа “OZZY fast food”.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 26 00 193, або написавши листа на pr@bard.cv.ua – Жанна Олійник.

Фото Володимира Гуцула.