Відеоматеріали про публічні бюджети

Дата публікації допису: 22 груд. 2017 12:00:01

Нижче публікуємо відеоролики, створені в рамках проекту «Публічні бюджети від А до Я», що реалізується Фондом Східна Європа та ПАУСІ за підтримки Європейського Союзу. Основна мета відео - підвищення грамотності та поінформованості громадян, роз’яснення важливості та суті бюджетних процесів на місцевому рівні, а також популяризація серед громадян інструментів участі в бюджетних процесах.

1) Бюджетний процес від А до Я

Відеоролик «Бюджетний процес від А до Я» надає відповідь на питання, у який спосіб громадяни можуть долучатися до управління справами на місцевому рівні. Розповідає про інструменти взаємодії із владою у питаннях розподілу коштів громади. Роз’яснює, яким чином можна взяти участь у прийнятті бюджетних рішень на місцевому рівні через такі інструменти як е-петиція, місцева ініціатива, громадський бюджет, громадські слухання, і як конкретні пропозиції можуть бути враховані у бюджеті. А також надає загальне уявлення про бюджет та стадії бюджетного процесу.

2) Відкрита інформація - відкрита влада

Метою відеороліку є підвищення поінформованості та грамотності громадян щодо прозорості влади у бюджетному процесі. Продемонстровано наявні механізми участі громадян у публічному житті. Подається інформація щодо веб-ресурсів, на яких розміщено інформацію щодо публічних фінансів.

3) Громадський бюджет

Від мрії до реальності - один крок, якщо знаєш, яким саме цей крок має бути. Участь у Громадському бюджеті - один із способів реалізації ініціатив громадами, адже саме від містян залежить, яким саме буде їх місто та на які проекти витрачатимуться кошти.

4) Європейській громаді - європейські цінності

Відеоролик «Європейській громаді – європейські цінності» інформує про наявні форми підзвітності місцевих органів влади перед громадою, можливості моніторингу важливих даних щодо використання бюджетних коштів та важливості взаємодії між громадою та місцевою владою.

5) Консолідація - запорука успіху

Кожен з нас мріє. Однак не кожен знає, як мрії стають реальністю. Нагадуємо про чіткий план дій, віру у власні сили та об’єднання зусиль. Для кожного завжди існує вибір і можливості навколо. Обирай, дій і взаємодій з однодумцями. Починай з себе. Не відкладай!