Виїзні громадські приймальні задля безпечних вулиць

Дата публікації допису: 18 лип. 2017 13:18:20

Представники Управління Патрульної Поліції м. Чернівці провели три виїзні громадські приймальні у мікрорайонах міста, щоб поспілкуватися із жителями. Ці зустрічі відбулися з метою подолання стереотипів щодо поліції, отримання зворотного зв’язку від членів громади про безпеку на дорогах та проведення роз’яснювальної роботи щодо дотримання ПДР. Під час першої громадської приймальні, яка відбулася 29 червня 2017 року на вул. Південно-Кільцевій, 1-А, Управління Патрульної Поліції м. Чернівці представляли начальник УПП Олег Йосипів, начальник відділу адміністративної практики Руслан Рубан, начальник сектору правового забезпечення Олександр Замерзляк, та прес-секретар Юлія Доліба. У ході заходу усі бажаючі могли ближче познайомитися із Патрульною Поліцією, дізнатися, як підвищити безпеку на дорогах мікрорайону (у тому числі шляхом використання такого інструменту громадської участі як звернення). Жителі мікрорайону активно долучилися до обговорення та озвучили актуальні проблеми місцевості, завдяки чому громадська приймальня пройшла у вигляді живого конструктивного діалогу. Найважливішими виявилися питання проведення аналізу існуючого стану та внесення змін до організації дорожнього руху, а також підтримання належного рівня безпеки навколо дитячого майданчика та дотримання водіями ПДР під час руху через міжбудинкові проїзди, де патрулювання УПП, як правило, не здійснюється. У ході обговорення, Олег Йосипів зазначив, що «Патрульна Поліція не є вирішенням усіх проблем», але поєднання зусиль жителів та патрульних може ним стати. У результаті двоє жителів мікрорайону обмінялися контактами із патрульними та зголосилися стати агентами змін у сфері організації дорожнього руху та безпеки навколо будинків власного мікрорайона.

4 та 6 липня 2017 р. зустрічі відбулися біля ресторану «Водограй» по вул. Руська 267 та на дитячому майданчику по бульвару Героїв Крут 9, відповідно. Протягом декількох годин чернівчани у дружній атмосфері спілкувалися із патрульними та отримували відповіді на питання, які найбільше їх турбують. Присутні дізналися, яким чином громада може допомагати поліції, що входить у компетенцію патрульних, а також принципи роботи гарячої лінії “102”. Дітлахи ж мали змогу в черговий раз повторити правила дорожнього руху, почути поради щодо поведінки у місті, а також стати справжніми помічниками патрульних.Хоча мікрорайони знаходяться далеко один від одного, проблеми, які турбують жителів, досить часто перегукувались: безпека дітей на дорогах, у дворах та на території дитячих майданчиків, несанкціонована торгівля, порушення правил дорожнього руху, захист власних осель тощо.Зважаючи на успіх минулих громадських приймалень, а також запити активних громадян інших мікрорайонів на їх проведення, протягом серпня та вересня відбудуться нові зустрічі патрульних із мешканцями.

Громадські приймальні відбуваються у рамках проекту “Безпечні вулиці”, що втілюється ГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” спільно з Чернівецькою міською радою та Управлінням патрульної поліції у м. Чернівці в рамках Програмної ініціативи "Права людини та правосуддя" Міжнародного фонду "Відродження". Метою проекту є підвищення рівня безпеки на дорогах міста Чернівців через налагодження та посилення співпраці органів місцевого самоврядування, патрульної поліції та громадськості.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 26 00 193, або написавши листа на zh.oliynyk@bard.cv.ua – Жанна Олійник.

Новини та анонси заходів публікуються на сторінці проекту “Безпечні вулиці” у соціальній мережі Facebook.