Волонтер – бути чи не бути?

Дата публікації допису: 6 серп. 2016 7:34:28

Привіт! Мене звати Ліля і я хочу розповісти про свій досвід. На даний момент мені 30 років, я маю вищу освіту і до минулого року я думала, що все знаю про себе. Я мала хорошу роботу, коло гарних друзів, і, в принципі, досить влаштоване життя у Чернівцях. Та раптово це життя кинуло мені неочікуваний виклик – залишити все і провести рік в іншій країні в ролі волонтера. І я прийняла цей виклик, - ось вже дев’ять місяців я знаходжуся в найбільшій столиці Прибалтики – Ризі (Латвія). Що ж мені дало волонтерство? По-перше, коли виходиш із зони комфорту, відразу можна побачити себе зовсім в іншому світлі. Це, як нове знайомство. Несподівано розумієш просту істину – куди б ти не поїхав, ти всюди береш з собою себе. І для того, щоб щось дійсно змінилось – потрібно починати з себе. Я виявила, що мої інтереси та вподобання не зовсім такі, як я раніше вважала. Довелось розібратися з собою. Також я знайшла час для розвитку тих інтересів, які приносять мені задоволення. По-друге, живучи зовсім в інших умовах, потрібно справлятися з новими труднощами. А це добре загартовує!

А як не згадати про нові знайомства?! Це - надзвичайний досвід спілкування з людьми з різних країн і чудова можливість знайти нових класних друзів як і в приймаючий країні, так і серед інших волонтерів. Спілкування з ними не тільки допоможе мовній практиці, а також дасть можливість побачити світ ширше та в інших фарбах. Розмаїття менталітетів, напевно, найяскравіша картина, і я захоплююсь нею щоразу! Наступне, що дало мені перебування в якості волонтера – це кайф від того, що робиш цей світ краще. Безкорисливо. Прокидаєшся зранку і розумієш – сьогодні я буду робити добро для оточуючих. Не турбуєшся за гроші, славу чи статус, - можна побачити цей світ без викривлення власними проблемами чи планами. Просто жити! Кожен день наповнювати це життя прекрасним!

Крім того, варто зазначити про можливість подорожувати. Є достатньо вільного часу і, якщо мудро розподіляти кошти, можна побачити світ! Є безліч варіантів, починаючи від екстремального автостопу до комфортних перельотів літаком. Можна обрати дешеві квитки і відправитися на свята до сусіднього міста, чи до іншої країни, а можливо і до іншого континенту!

І останнє, що сьогодні мені би хотілося відмітити. В якомусь моменті свого перебування тут, я зрозуміла, що немає нічого неможливого! Це - дивовижне відчуття, ніби несподівано у тебе з’являються крила і ти вільний летіти куди завгодно! Я не тільки зрозуміла, а й відчула, що не варто боятися! Життя сповнене сюрпризів і можливостей, наче море…. Тож, не варто чекати, коли старість постукає дерев’яною палицею у двері!

Гайда у вир пригод і нових відкриттів!

Бути волонтером – це вийти з зони комфорту, ставати кращим та змінювати світ на краще.

А ти готовий прийняти цей виклик?

Ліля Рибак, волонтерка програми European Voluntary Service.

Відправляюча організація: Буковинська агенція регіонального розвитку

Приймаюча організація: KEFA

Хочеш стати волонтером Європейської волонтерської служби? Напиши нам: evs@bard.cv.ua.