Заключна конференція проекту "Європейський тиждень мобільності в Карпатах"

Дата публікації допису: 4 груд. 2012 12:59:41

22 листопада 2012 року відбулася заключна конференція проекту «Європейський тиждень мобільності в Карпатах», який впроваджувався ГО ФОРЗА спільно з Агентством регіонального розвитку Кошіце (Словаччина) протягом 2011-2012 років в рамках реалізації Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2007-2013, співфінансованої Європейським Союзом. Основним результатом цього проекту стала участь громад України та Словаччини у загальноєвропейському русі Європейський тиждень мобільності, про що в деталях розповіли представники проекту з української та словацької сторони, Леся Лойко та Гейза Леген. За період роботи проекту 21 громада в 2011 році та 26 громад у 2012 році в Словаччині та Україні приєднались до ініціативи Європейський тиждень мобільності (ЄТМ), під час якого органами місцевого самоврядування у співпраці з зацікавленими сторонами було проведено заходи, спрямовані на покращення міського середовища, створення пішохідних зон, зон зниженої швидкості та зон обмеженого доступу для автомобілів, популяризацію розумніших, здоровіших способів пересування, альтернативних автомобілю.

Зокрема, цьогоріч у ЄТМ офіційно взяли участь 16 міст, селищ і сіл з України, серед яких 7 – закарпатських. Не секрет, що заходи в рамках ЄТМ без офіційної реєстрації були проведені силами громадських активістів у набагато більшій кількості громад України. Загалом кількість громад, що доєдналися до ЄТМ, зросла у порівнянні з минулорічними 12 громадами. У Словаччині до Європейського тижня мобільності долучилися 9 муніципалітетів в 2011 році, та 13 – в 2012. Протягом цих двох років громади вчилися проведенню цієї масштабної акції, організації та координації різних зацікавлених сторін та промоції їзди на велосипедах, ходіння пішки та здорового способу життя.

У заключній конференції взяли участь і виступили активісти та координатори найбільш цікавих та яскравих ініціатив та проектів, спрямованих на популяризацією та просування сталих видів транспорту з різних регіонів України. Активну участь в роботі конференції приймала Тетяна Лебухорська, заступник голови ЧОГО "БАРР" та координатор Європейського тижня мобільності в Чернівцях.

Протягом усієї конференції учасники мали достатньо можливостей і для неформального спілкування та обміну ідеями та досвідом, що, власне, і було однією з цілей цього заходу. Організатори висловили сподівання, що присутні на конференції будуть і надалі спільно пропагувати питання сталих видів транспорту та моделей мобільності в своїх громадах, брати активну участь у організації Європейського тижня мобільності у наступні роки. При цьому ГО ФОРЗА в майбутньому не полишить свою роль, як консультанта в питаннях організації ЄТМ.