Розпочато проект «Використання провідного європейського медичного досвіду – основа покращення якості медичних послуг у регіоні»

Дата публікації допису: 16 черв. 2011 8:26:41

У кінці березня 2011 р. Головним лікарем Заставнівської районної лікарні В. М. Липкою підписано договір про реалізацію на базі Заставнівської центральної районної лікарні проекту транскордонного співробітнитцва «Використання провідного європейського медичного досвіду – основа покращення якості медичних послуг у регіоні».

Передбачається, що проект буде реалізовуватись протягом року, і в його рамках буде проведено низку вкрай необхідних заходів:

    • закордонні фахівці ознайомлять медичних працівників району з найсучаснішими досягненнями світової медицини, європейськими стандартами надання медичних послуг населенню та можливостями їх практичного впровадження на Буковині, досвідом реформування та адаптації до вимог ЄС системи охорони здоров'я Румунії;

    • будуть проведені тренінги для медичних працівників району;

    • буде придбано високотехнологічне медичне обладнання, набір інструментів та розхідних матеріалів для хірургічних операцій, що дозволить значно підвищити кількість та якість проведених оперативних втручань та суттєво зменшить кількість післяопераційних ускладнень.

Робоча зустріч партнерів у Заставні. Присутні представники Заставнівських РДА та райради

Проект буде реалізовано Заставнівською центральною районною лікарнею за Спільною Операційною Програмою «Румунія – Україна – Республіка Молдова» у партнерстві з Сіретьською міською радою (м. Сірет, Румунія) за участю та підтримки Чернівецької обласної громадської організації «Буковинська агенція регіонального розвитку» (м. Чернівці). Загальний бюджет проекту – 146,8 тис. євро, фінансування з фондів Європейського Інструменту Сусідства та Партнертсва (ENPI) – 132,0 тис. евро, з яких українська сторона отримає – 106,2 тис. євро.

Завдяки таким програмам ЄС Україна отримує унікальний шанс усунути проблемні моменти в різних сферах розвитку, від суто економічних до соціально-культурних, що сприяє побудові вільного громадянського демократичного суспільства та реалізації евроінтеграційних завдань нашої країни.