Зупинки громадського транспорту в Чернівцях не для торгівлі і реклами, а для людей

Дата публікації допису: 27 груд. 2016 10:43:16

Про те, якими мають бути зупинки громадського транспорту, говорили в Чернівцях чиновники, активісти і небайдужі. Сучасні, комфортні, без реклами та МАФів - саме такими мають бути зупинки громадського транспорту у Чернівцях, погодились всі. Майбутнє чернівецьких зупинок обговорили представники міської влади, громадські активісти, журналісти та просто небайдужі чернівчани 26 грудня у приміщенні Літературного Целанівського центру. Під час дискусії, яка була організована представниками громадської організації "Буковинська агенція регіонального розвитку в рамках проекту "Спільний простір", усім присутнім можна було внести свої пропозиції та зауваження і як виявилось найбільше дратує чернівчан не лише вигляд, відсутність інформації, але й реклама, якою наповнені міські зупинки Чернівців. "Старі зупинки потрібно зносити і ставити нові сучасні зупинки", - вважає директор МКП "Реклама" Тарас Унгурян. На балансі комунального підприємства "Реклама" наразі знаходиться 255 зупинок громадського транспорту, 112 з них у центральній частині міста. У 2016 році відремонтували лише 30 зупинок. За словами Тараса Унгуряна, щоб модернізувати вигляд міських зупинок у проекті кошторису на 2017 рік закладено понад мільйон гривень, але чи виділять ці кошти?

Розвиток інфраструктури міста передбачає не лише ремонт зупинок, але і планування і встановлення нових сучасних зупинок. Павло Каспрук, студент школи урбан студій CANaction розповів і продемонстрував, який вигляд мають зупинки громадського транспорту у Вільнюсі (Литва). Він зауважив, що зупинки містять мінімум рекламних оголошень і поблизу не ведеться торгівля, яка б перешкоджала вільному перебуванню людей на зупинках громадського транспорту, як це часто буває у нашому місті. Також усі зупинки за кордоном обладнані спеціальним таблом, де міститься уся інформація про автобуси і про час їхнього пересування. Інформація також має бути доступною і для туристів та гостей міста. Головний архітектор Чернівців Наталія Хілько запропонувала розробити окрему концепцію для встановлення зупинок у історичному центрі міста, адже центральні вузькі вулички Чернівців не можуть вмістити великі конструкції. У спальних районах, де у громадських місцях збирається більше людей, навпаки потрібні великі зручні зупинки. Якщо ж оцінити існуючі зупинки за тими критеріями та вимогами, які напрацювали учасники дискусії, то в Чернівцях нема жодної справжньої зупинки.

Зупинки не для торгівлі і реклами, а для людей - таким був головний посил дискусії. А чи готові чернівчани змінити своє відношення до громадських зупинок? Не руйнувати, смітити та навчитися берегти майно міста? Чи готові депутати виділити більше коштів на облаштування та модернізацію зупинок? За кілька днів ми про це дізнаємося,коли буде прийнятий бюджет Чернівців.

Детальну інформацію можна отримати за телефоном +38 050 132 03 62 або, написавши листа на tetiana.lebukhorska@bard.cv.ua – Тетяна Лебухорська.

__________________________________________________________________

Захід відбувся в рамках проекту «Спільний простір», який виконують ЧОГО «Буковинська агенція регіонального розвитку» та «Rosa Collective» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».