Активні громадяни
“Активні громадяни” – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку.
Проект стартував в 2009 році та реалізується більше ніж у 40 країнах Близького Сходу, Північної Африки, Європи, Південної та Східної Азії.
Мета проекту полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій, які є рушіями реформ у своїх громадах та надання їм знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог.
Активні громадяни – це конкретні люди по всьому світу, які мають бажання змінити світ на краще в своїх громадах.
Як долучитись і стати активним громадянином?
1. Зареєструватись для участі в тренінгу.
Наразі в нас нема зафіксованих дат проведення тренінгу. Як тільки у нас реєструється достатня кількість учасників, ми визначаємо дату, час та місце проведення тренінгу, який повідомляємо всім учасникам. Якщо учасник не зможе взяти участь в найближчому тренінгу, то ми запросимо на наступний.
2. Пройти дводенний тренінг за програмою "Активні громадяни".
Базовий тренінг триває 2 дні по 4-6 годин кожного дня. Тренінг проходить у неформальній атмосфері та передбачає активну роль кожного учасника. Під час тренінгу розкриваються такі теми як ідентичність, міжкультурний діалог, громади та спільноти, дослідження громади, пошук шляхів вирішення проблеми, підготовка проектів соціальної дії.
3. Підготувати спільно з однодумцями проект соціальної дії та подати його на розгляд конкурсної комісії
Кожен випускник програми має можливість подати та отримати фінансування на реалізацію проектів соціальної дії. Тематика проектів дуже широка і основна мета - об'єднати громаду довкола вирішення проблеми. Максимальна сума фінансування, яку надає Британська рада - 15 тис. грн. Вітається залучення додаткових ресурсів на реалізацію проекту.
4. Отримати фінансування та вдало реалізувати проект.
Всі проекти спрямовані на покращення громади чи середовища проживання.
6. Користуватись можливостями навчальних поїздок по Україні та за кордон.
Щороку проводиться декілька національних та міжнародних візитів в рамках програми, участь в яких можуть брати успішні випускники програми, які реалізували соціальний проект. Участь в таких візитах є безкоштовною для випускників.
7. Стати членом команди, яка втілює програму "Активні громадяни"!
Якщо ви відчуваєте в собі силу стати фасилітатором програми та працювати для розвитку активних громадян - ласкаво просимо в нашу команду!
Результати реалізації програми у 2016 році в Чернівецькій області:
Підтримано 18 проектів на загальну суму 247 тис. грн.