Бюджет участі

Бюджет громадських ініціатив (бюджет участі) м. Чернівці - це частина бюджету міста, що витрачається на реалізацію проектів мешканців.

Бюджет громадських ініціатив надає можливість:

  • запропонувати, на що використати частину бюджету міста

  • профінансувати свою ідею з розвитку міста (як просторового, так і культурного, соціального, тощо)

  • знайти однодумців та об’єднатися задля вирішення спільної проблеми

  • долучитися до глобального процесу демократизації прийняття рішень

Приклади проектів реалізованих за рахунок бюджету участі в інших містах та країнах:

Варшава www.twojbudzet.um.warszawa.pl

Париж www.budgetparticipatif.paris.fr

Клуж-Напока www.cc.yourcluj.ro

Нью-Йорк www.labs.council.nyc/pb

Вінниця www.gromada.vmr.gov.ua

Бюджет участі на сайті Чернівецької міської ради: www.chernivtsy.eu/portal/byudzhet-uchasti

Чернівецька група Бюджету участі у мережі Facebook: www.facebook.com/groups/1338752729472315

Як це працює:

Крок 1. Сформулюй ідею як проект з конкретними цілями.

Крок 2. Оціни вартість проекту. Порахуй, яким має бути розмір кошторису, щоб втілити у життя твою ідею, та визнач, малим чи великим буде запропонований проект. Малим вважається проект вартістю до 300 тис. грн., великим - від 300 тис. грн. до 1 млн. грн.

Крок 3. Ознайомся з формою проектної заявки і додатками до неї, заповни їх. Завантаж форму проекту з сайту Чернівецької міської ради або отримай у 106-му кабінеті Чернівецької міської ради (Центральна площа, 1)

Крок 4. Розкажи про проект оточуючим, залучися підтримкою. Збери під проектною заявкою на спеціальному бланку 25 (для малого проекту) або 50 (для великого) підписів мешканців міста.

Крок 5. До 5 вересня віднеси заповнені форми у Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Центр надання адміністративних послуг розміщений за адресою: вул. Героїв Майдану, 7 (нижче Юності Буковини) або вул. Івана Підкови, 2 (філія у Садгорі).

Крок 6. Доведи всім, що твоя ідея - важлива. Організуй інформаційну кампанію для підтримки власного проекту, скористайся соціальними мережами.

Крок 7. Прийди на голосування у ЦНАП у період між 10 та 25 жовтня. Нагадай про свій проект друзям та знайомим у період голосування.

Крок 8. Перемога? Контролюй втілення своїє ідеї в життя. У 2017 році звернися до виконавчих органів Чернівецької міської ради та дізнайся, на якій стадії знаходиться реалізація твого проекту.